Jak wykonać profesjonalny makijaż wieczorowy krok po kroku?

Karnawał to czas licznych bali i domówek. Niezależnie od wielkości imprezy, zawsze chcemy wyglądać olśniewająco.. W Warszawie makijaż wieczorowy można wykonać w większości salonów kosmetycznych, gdzie radą służą profesjonalne wizażystki. Jednak nie zawsze mamy możliwość wizyty u profesjonalisty, w związku z czym często decydujemy się na wykonanie makijażu wieczorowego samemu w domu. Na co zatem zwrócić uwagę i jakie techniki stosować aby nasz domowy makijaż wieczorowy był idealny?

Pierwszy krok w makijażu wieczorowym – przygotowanie skóry

Na początek musisz dokładnie przygotować skórę twarzy tak, by późniejsza aplikacja kosmetyków kolorowych była nieskazitelna i trwała. Wykonaj demakijaż za pomocą mleczka, a następnie spryskaj twarz wodą w sprayu. Za pomocą chusteczek osusz skórę twarzy. Następnie pamiętaj o dokładnym przemyciem twarzy tonikiem tak, by przywrócić skórze właściwy poziom pH. Na koniec wmasuj w skórę twarzy krem nawilżający.

Drugi krok w makijażu wieczorowym – nałożenie podkładu

 Przy nakładaniu podkładu powinny nam towarzyszyć 2 zasady:

  1. Rozprowadzaj podkład zawsze od środka do zewnątrz twarzy i upewnij się, że ruch jest zgodny z kierunkiem, w jakim rosną drobne włoski na twarzy.
  2. Aplikuj podkład łagodnym łukiem ku górze tak, by uniknąć nieestetycznego osadzania się grubszych warstw w zmarszczkach.

Trzeci krok w makijażu wieczorowym – modelowanie twarzy

Każdy wizażysta w Warszawie w makijażu wieczorowym zwraca bardzo dużą uwagę na korektę kształtu twarzy i tym samym,  zwiększenie optycznej trójwymiarowości przy pomocy efektów światłocieniowych. Odcienie jasne i ciemne należy nałożyć w odpowiednie miejsca – zależnie od kształtu twarzy i dokładnie rozetrzeć trójkątną gąbeczką. Pamiętaj zawsze o wymodelowaniu policzków: odpowiednim kolorem różu podkreślisz strefę, znajdującą się pod łukiem jarzmowym. Dodatkowo możesz zaakcentować ten obszar różem rozświetlającym. Odpowiednie konturowanie twarzy nada jej opływowego kształtu oraz rozjaśni, tworząc efekt glow.

Czwarty krok w makijażu wieczorowym – makijaż oka

Zanim rozpoczniemy makijaż oka, powinnyśmy zdecydować o palecie cieni, którą będziemy wykorzystywać. Paleta kolorystyczna zależy od karnacji, koloru oczu i włosów. Zależnie od tego, czy jesteś brunetką, szatynką, czy blondynką o kolorze oczu niebieskim, piwnym czy zielonym, powinnaś dobrać konkretną paletę kolorów. W tym celu warto skorzystać z profesjonalnych źródeł, gdzie wizażyści doradzą konkretną paletę odcieni dla Ciebie. Warto również pamiętać o odpowiednich pędzlach, które pomogą nam nałożyć kolory w konkretnych miejscach powieki, a następnie dokładnie rozetrzeć granice pomiędzy nimi tak, by zagwarantować właściwe cieniowanie.

Następnie należy naszkicować precyzyjną kreskę wzdłuż górnej nasady rzęs tak, aby była cienka u nasady oka i grubsza w kierunku kącików zewnętrznych. Warto precyzyjnie ją zakończyć, by nie była zbyt krótka, bo wtedy optycznie zmniejszy oko. Na koniec należy starannie wytuszować rzęsy.

Piąty, ostatni krok w makijażu wieczorowym – makijaż ust

W makijażu wieczorowym panuje żelazna zasada dotycząca relacji między makijażem oka i ust. Jeżeli decydujesz się na wyraziste oczy, wówczas usta powinny być tylko subtelnie zaakcentowane błyszczykiem i odwrotnie, jeżeli delikatny makijaż oczu, wówczas możesz poszaleć z mocnymi kolorami szminek.