Jak wybrać idealne perfumy na co dzień?

Niemal każda kobieta ma w swojej toaletce ulubione i sprawdzone przez siebie perfumy, których używa od dłuższego czasu. Czasami przywiązujemy się do jednego konkretnego zapachu, całej linii zapachowej lub danej marki. I według tych kryteriów szukamy później nowych perfum, które chcemy sprawdzić na własnej skórze. Jednak znalezienie tych idealnych nie jest wcale takie łatwe jak mogłoby się wydawać, nawet mimo tak bogatego asortymentu oferowanego przez perfumerie czy sieciowe drogerie.

Odświeżające perfumy na wiosnę i lato

Nadchodzące lato rządzi się nieco innymi prawami niż minione jesień i zima, co także dotyczy wyboru perfum na tę porę roku. Warto pamiętać, że w czasie upałów skóra funkcjonuje odrobinę inaczej, a rozmaite zapachy odczuwane są jako znacznie bardziej intensywne.

Właśnie z tego powodu wiele kobiet w tych miesiącach decyduje się na zmianę dotychczas używanych perfum i poszukiwanie nowych, lżejszych i bardziej odświeżających zapachów. Na jakiś czas warto zapomnieć o mocnych i ciężkich zapachach, które latem mogą być niekomfortowe, duszące czy drażniące nawet dla samych użytkowniczek.

Najczęściej wybierane są wtedy egzotyczne zapachy, które przywołują na myśl odpoczynek na rajskiej plaży, delikatność i wakacyjny klimat. Dużą popularnością cieszą się też delikatne i lekko orzeźwiające kwiatowe zapachy oraz odświeżające cytrusowe nuty. Takie perfumy doskonale sprawdzą się zarówno na co dzień, jak i na większe, oficjalne wyjścia czy wieczorne przyjęcia.

Co warto wiedzieć o perfumach przed ich zakupem?

W sklepach półki uginają się od perfum opakowanych w piękne kolorowe flakoniki w najbardziej oryginalnych i wymyślnych kształtach. Jednak to nie wyglądem opakowania powinnyśmy kierować się wybierając zapach odpowiedni na najbliższe miesiące. Jak zatem kupić odpowiednie za siebie perfumy?

Przede wszystkim przed wyjściem do perfumerii warto zrezygnować z użycia jakichkolwiek perfum czy dezodorantów, aby testując nowe zapachy nie pomieszały się nam one z tymi, które mamy już na sobie. Nie należy także wąchać zatyczki czy szyjki perfum. Najbardziej optymalne jest sprawdzanie zapachu na przegubie własnej dłoni – wtedy możemy poczuć jak faktycznie zapach rozejdzie się na skórze i jak będzie trwały. Dobrze też ograniczyć ilość wąchanych perfum, a po każdym kolejnym zapachu odświeżyć nieco drogi oddechowe z pomocą oczyszczających ziarenek kawy.

Takie nieskomplikowane wskazówki pomogą w prosty sposób wybrać miłośniczkom rozmaitych zapachów, lekkie wiosenno-letnie perfumy odpowiednie dla każdej skóry. Sprawdź tagomago.pl/collections/perfumy