Jak wybrać dobre obuwie na zimę?

Wysokiej jakości obuwie na zimę zapewni komfort podczas chłodnych dni. Odpowiednia wentylacja i wyprofilowana podeszwa to cechy dobrych butów na zimę. Sprawdzą się podczas długich spacerów i jako obuwie na co dzień. Każde obuwie należy dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Obuwie ma wpływ na zdrowie naszego kręgosłupa, kolan, bioder, a przede wszystkim stóp. Większość butów produkowanych masowo uległa standaryzacji. Oznacza to, że należy wybierać obuwie wysokiej jakości i dopasować je do wymogów konkretnej stopy.

Wybór rozmiaru

Znajomość rozmiaru stopy to podstawa podczas wybierania obuwia, zwłaszcza kozaków na zimę. Pomiar stopy dokonamy stając bosą stopą na papierowym arkuszu. Wystarczy bowiem zaznaczyć dwa najbardziej wysunięte fragmenty stopy w linii pionowej. Do uzyskanej odległości należy dodać od 5 mm do 10 mm. Znając swój rozmiar łatwiej jest zakupić obuwie, zwłaszcza w sklepie online. Sklep internetowy z butami to duże ułatwienie podczas zakupów i oszczędność czasu spędzonego w galerii handlowej.

Wybór materiału

Najlepszym i najbardziej optymalnym wyborem na zimę jest skóra naturalna. Wysokiej jakości skóra zapewni bowiem komfort dla stopy oraz umożliwi wentylację stopy. W sklepach internetowych znajdziemy różnego rodzaju skórę naturalną: zamsz, nubuk, lico i welur. Wybór rodzaju skóry ma znaczenie estetyczne. Naturalna skóra jest bardzo miękka i dobrze dopasowuje się do kształtu stopy. Pozwoli to zapobiec uciskom i otarciom stopy. Niezbędna wentylacja zapewni stopie przewiew i będzie profilaktyką przeciwgrzybiczną.

Fason dopasowany do sylwetki

Kozaki, które mają odpowiednią długość mogą być kluczem do sukcesu i w pozytywny sposób wpływać na sylwetkę. Osoby o szczupłej sylwetce mogą oczywiście pozwolić sobie na różnorodne modele. Klasyczne kozaki to oficerki na niskim (do 5 cm) obcasie, które sprawdzą się u kobiet o każdej sylwetce. Dla posiadaczek szczupłych łydek sprawdzą się kozaki wzbogacone o paski lub mosiężne zapięcia. Panie o pełnych kształtach powinny natomiast wybrać kozaki na grubym i stabilnym obcasie. Dobrym rozwiązaniem są również platformy i koturny. Niskie panie powinny dopasować kolor kozaków do spodni, ponieważ zapewni to poczucie długi nóg.

Ocieplenie i podeszwa

Buty zimowe, zwłaszcza kozaki często wyposażone są w ocieplenie wewnętrzne. Dobrze, jeśli jest to wełna lub inny naturalny materiał. Wspomniane materiały izolują stopę i zapobiegają przemarznięciu. Podeszwa butów zimowych musi być natomiast stabilna i gruba. Wówczas nawet podczas spacerów po śniegu nie odczujemy na stopie zimna i wilgoci. Powinna mieć żłobienia, które zapewnią dobrą stabilność i będą antypoślizgowe.