Najlepsze sposoby na ból pleców

Dolegliwości związane z bólem kręgosłupa dopadają już coraz młodsze osoby. Powody mogą być różne – nadwaga, siedzący tryb życia, słaba kondycja fizyczna. Niezależnie od tego, co je powoduje, bóle kręgosłupa potrafią być bardzo uciążliwe. Jak można skutecznie z nimi walczyć?

Ćwiczenia na ból pleców

Jednym z najlepszych sposobów na pokonanie bólu kręgosłupa jest… ruch! Nie chodzi tu wcale o intensywne ćwiczenia, wręcz przeciwnie – spokojne ćwiczenia rozciągające mogą pomóc złagodzić objawy dolegliwości kręgosłupa.

Zdecydowanie łatwiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego jeszcze zanim dopadnie nas ból kręgosłupa, możemy zadbać o lepszą kondycję i wzmocnienie mięśni, szczególnie tych w dolnej partii pleców. Silne mięśnie podtrzymują kręgosłup i pomagają zapobiegać przykrym dolegliwościom!

Ćwiczenia warto wykonywać regularnie, najlepiej 2-3 razy w tygodniu przez co najmniej 20 minut. Ważne, aby były dostosowane do naszego wieku, wagi oraz kondycji fizycznej. Zbyt duża intensywność nie jest wskazana! Bardzo istotnym elementem, którego nie można pomijać, jest także rozciąganie. Wystarczy kilka prostych ćwiczeń rozciągających, aby przygotować ciało do dalszego treningu.

Ćwiczenia na ból pleców można wykonywać samodzielnie w domu, ale jeśli nie mamy w tym dużej wprawy lub mamy chory kręgosłup, lepiej udać się w tym celu do profesjonalnego fizjoterapeuty.

Masaże na ból pleców

W przypadku bólu kręgosłupa, nieocenioną ulgę może przynieść rozluźniający masaż. Umiejętny dotyk masażysty działa odprężająco, co pomaga w zwalczeniu napięcia mięśniowego. Rozmasowane mięśnie otaczające kręgosłup przynoszą pacjentowi szybką ulgę. W przypadku przewlekłych dolegliwości pleców lub urazu, pomocna może być także rehabilitacja u dobrego fizjoterapeuty, który zdiagnozuje problem i dobierze najlepszą metodę leczenia.

Profesjonalny gabinet masażu Leczymy Łaziska oferuje pomoc każdemu, kto zmaga się z bólem kręgosłupa. Firmę tworzy zespół masażystów oraz fizjoterapeutów, którzy mogą pochwalić się wieloletnim doświadczeniem w swojej branży. To ludzie pracujący z ogromną pasją, pochodzący indywidualnie do każdego pacjenta.

Gabinet oferuje różnorodne zabiegi skierowane do klientów, którzy chcą zwalczyć uporczywy ból pleców lub zapobiec mu poprzez zlikwidowanie napięcia mięśniowego. W ofercie znajdziemy między innymi klasyczny masaż leczniczy, masaż sportowy, limfatyczny oraz izometryczny. Gabinet oferuje również rehabilitację różnorodnymi metodami, które dobiera się w zależności od dolegliwości. Pacjentami mogą być zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe.