Gdzie można kupić soczewki kolorowe?

Soczewki kolorowe to dość nietypowe rozwiązanie, które najczęściej służy zabiegom kosmetycznym. Ma na celu zmianę wizerunku, nierzadko stanowi element makijażu lub przebrania. Na rynku soczewek kolorowych, dostępne są zarówno zerówki, jak i szkła korekcyjne. Obecnie, kolorowe szkła dzielą się na miesięczne, dwutygodniowe czy jednodniowe. Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie należy zakupić ten element zmiany wizerunku oraz na co należy uważać.

Dla kogo przeznaczone są soczewki kolorowe

W znaczącym stopniu kolorowe szkła kontaktowe powstały dla artystów scenicznych, aktorów, czy osób, których praca wiąże się ze zmianą wizerunku. Umożliwiły swobodną manipulację kolorem oka, co do tej pory możliwe było jedynie w programach graficznych.

Kolorowe soczewki stanowiły elementy kostiumu, pozwalając niekiedy na osiąganie nienaturalnego koloru źrenicy, jak np. czerwona, fioletowa, czy różowa. Niestety, nie każdy cosplayer wie, że zakupując soczewki z nieznanego źródła ryzykuje długotrwałym podrażnieniem oka, a to może prowadzić nawet do trwałego uszkodzenia widzenia.

Obecnie, na kolorowe szkła decydują się również osoby, które chcą nieco „urozmaicić” swój codzienny wizerunek. Przykładowo, znudziły im się dotychczas stosowane szkła kontaktowe czy zwykłe okulary i postanawiają zmienić coś w swoim wyglądzie. Dzięki temu, szatynka z brązowymi oczami może nagle stać się niebieskooką blondynką, a mężczyzna o skandynawskiej urodzie może zbliżyć się do urody latynoskiej.

Gdzie należy zakupić soczewki kontaktowe kolorowe

Bez znaczenia czy Twoje soczewki mają pełnić jedynie funkcję dekoracyjną, czy dodatkowo służyć jako korekta widzenia – pod żadnym pozorem nie kupujemy tego typu produktów na nieznanych aukcjach internetowych! Najważniejszą cechą każdej soczewki kontaktowej powinna być przepuszczalność powietrza. Bez dopływu tlenu, nasze oko prędzej czy później zacznie dawać o sobie znać w postaci zaczerwieniania, podrażnień, obfitego łzawienia czy pieczenia. To znak, że należy natychmiast udać się do specjalisty by zbadać naszą gałkę oczną i upewnić się, że nie stało się nic poważniejszego.

Dlatego tak bardzo ważna jest porada specjalisty, nawet w przypadku kupna tak zwanych zerówek. Po konsultacji z optometrystą lub okulistą upewnimy się, że możemy zdecydować się na zakup kolorowych soczewek. Nie wolno też kupować ich w pierwszym lepszym sklepie znalezionym w Internecie. Pamiętajmy, że nawet drobny okruszek w oku powoduje podrażnienie, a co dopiero nieznanego pochodzenia tworzywo, z którego wykonywane są tanie soczewki.

Po konsultacji ze specjalistą, który wykluczy wszelkie przeciwwskazania noszenia przez nas soczewek, należy zakupić je w renomowanym sklepie optycznym. Jeżeli chcemy zakupić je w sieci, powinniśmy odwiedzić Mylenshop – sklep z soczewkami kontaktowymi. Nie tylko zakupimy w 100% prawdziwy i dobrej jakości produkt, ale również znajdziemy fachowe porady dotyczące pielęgnacji i doboru szkieł kontaktowych.

Pamiętajmy, że nasz wzrok jest na miarę złota, dlatego nie warto w tej kwestii szukać oszczędności, bo może się to źle skończyć dla naszych oczu i zdrowia.

źródło zdjęcia: freepik