Ubrania przyszłej mamy

W ciąży ciało kobiety zmienia się. Proces ten przebiega w różnym tempie, ale jest czymś naturalnym w przypadku każdej przyszłej mamy.

Niektóre kobiety ubrania ciążowe zaczynają kupować dopiero po kilku miesiącach od zapłodnienia. Innym potrzebne są znacznie wcześniej. Każde ciało dostosowuje się do ciąży na własny sposób. Dlatego najlepiej obserwować te zmiany i indywidualnie decydować o zakupie odzieży ciążowej. Kiedy już przyjdzie na to czas, warto stawiać na ubrania wysokiej jakości.

Specjalne wstawki i rozciągliwe materiały

Wybór ubrań ciążowych współcześnie sprowadza się do podjęcia decyzji odnośnie krojów i kolorów. Dawniej kobiety w ciąży nie miały tak wielu możliwości, często musiały kupować to, co akurat było w sklepie. Obecnie śmiało wybierają pasujące im koszule damskie o różnej długości i kroju. Do gustu przyszłym mamom przypadają przede wszystkim modele ze specjalnymi gumowymi wstawkami. Dzięki nim ubranie posłuży dłużej, będzie się lepiej prezentowało, a do tego poprawi komfort kobiety. W czasie ciąży to właśnie wygoda jest najważniejsza. Ponadto niektóre ubrania ciażowe są tak pomyślane, by służyć także po porodzie. Przykładem mogą być sukienki i koszule przystosowane do karmienia dziecka piersią. W tym celu elementy garderoby uzupełnia się dodatkowymi guzikami i poręcznymi zatrzaskami.

Luźne czy przylegające?

Styliści zachęcają kobiety, by w okresie ciąży nosiły się podobnie, jak wcześniej. Różnorodność projektów tworzonych z myślą o przyszłych mamach jest tak duża, że bez trudu mogą one sięgać po swoje ulubione rzeczy także w oczekiwaniu na dziecko. Niektóre panie preferują zatem luźne bluzy damskie, podczas gdy inne nie rezygnują z przylegających sweterków czy koszulek. To kwestia indywidualnego gustu, ale pod szczególną rozwagę należy brać też komfort. Zbyt ciasne ubrania nie tylko prezentują się nieestetycznie, ale mogą znacznie utrudnić codzienne funkcjonowanie. Poza tym krój czy rodzaj noszonych rzeczy zależy tylko od danej kobiety.

W ciąży nie należy rezygnować z atrakcyjnego wyglądu. Dbanie o siebie poprawia nastrój i pozwala łatwiej przetrwać ten pełen wyzwań okres. Ubrania powinny w tym pomagać, dlatego ich świadomemu wyborowi warto poświęcić więcej czasu.