Na czym opierają się stylizacje kobiece?

Generalizowanie nigdy nie prowadzi do niczego dobrego, ale każdy z pewnością zauważa pewne prawidłowości. Przechadzając się ulicami widzimy wizerunki zgoła odmienne albo też zupełnie podobne. Jest to związane z pewnymi kanonami mody. Szczególnie widocznie przedstawiają się one w świecie kobiet.

Wizerunek ,,chłopczycy”

Pierwszy ze spotykanych typów nie nosi zbyt chlubnej nazwy, ale do złudzenia przypomina stroje męskie. Mamy tutaj luźne spodnie typu jeans, bluzki oraz wygodne obuwie (często sportowe). Kolorystyka jest w zasadzie dowolna, co znacząco poszerza możliwości. Dlaczego wybiera się ten styl tak często?

To bardzo proste, popularność jest efektem ogólnej wygody. Mało która kobieta lubi opięte stylizacje na co dzień. Nie jest też tak, że ,,chłopczyca” przez cały czas ubiera się tak samo. Dla niektórych Pań to wyłącznie strój przeznaczony do pracy oraz wykonywania codziennych zadań.

Nie zawsze dopasowana dama

Kolejny często spotykany typ rozpoznać niezwykle łatwo. Pierwszym kryterium, o ile nasz wzrok sięga nisko jest obuwie. Będą to najczęściej szpilki albo też bardziej wysublimowany model, nie mający niczego wspólnego z popularnymi adidasami. Kobiety ceniące własną urodę wybierają zdecydowanie chętniej sukienki. Dodatkową oznaką nadmiernej dbałości o siebie jest stosunkowo mocny makijaż, dopasowany do kreacji.

Czy taki strój jest wygodny? Zdania na ten temat są podzielone, ale zazwyczaj nie. Dlatego też kobiety przeważnie ubierają się w ten sposób na specjalne okazje. Poza nieliczną grupą, przyzwyczajoną do niego także na co dzień.

,,Elegantka”

Ostatnia z propozycji łączy stylizacje codzienne z dodatkiem bardziej szykownym. Mamy dwie odmiany elegantki. Pierwsza będzie dążyła do maksymalnego podkreślenia powagi sytuacji (poprzez na przykład spodnie szyte oraz koszule pod spodem). Druga z kolei, do luźnego stroju doda poważne okrycie wierzchnie. Może to być chociażby marynarka, która ostatnio jest bardzo popularnym zwieńczeniem kreacji.

Ten strój często zakłada się przy pracy w poważnej firmie. Wizerunek elegantki jest kuszący dla płci przeciwnej ze względu na dbałość o detale. Kobiety zazwyczaj dobrze dobierają poszczególne elementy garderoby, co podkreśla ich figurę i jednocześnie sprawia wrażenie pełnej samodzielności w życiu. Zaradność jest zawsze w cenie, stąd też częste zwracanie uwagi na ten paradoksalnie mało wyzywający strój.