Pozbądź się wąsika raz na zawsze

Masz ciemne włosy, co wiąże się dodatkowo z dosyć bujnym owłosieniem, o ile golenie nóg, czy rąk nie jest problemem, tak największy kłopot sprawia ci niechciany wąsik nad górną wargą. Wybierz odpowiednią metodę i pozbądź się go skutecznie.

Nadmierne owłosienie u kobiet bywa nieco kłopotliwe, najgorzej jednak jest, gdy owłosienie widoczne jest również na twarzy, powodując kompleksy.

Zadbaj o diagnostykę swojego wstydliwego problemu

Oczywiście najpierw należy udać się do lekarza i wykonać odpowiednie badania, żeby wykluczyć choroby związane z zaburzeniami hormonalnymi. Wtedy może nam pomóc terapia hormonalna.
Jeśli okaże się, że wszystko jest w porządku i po prostu „taka nasz uroda” należy pomyśleć o usunięciu zbędnego owłosienia, wybierając najlepszą oraz najtrwalszą metodę.e owłosienie można usunąć

Metody usuwania owłosienia twarzy

Zbędne owłosienie można usunąć zwykłą maszynką do golenia, jednak lepiej nie wybierać tej metody, ponieważ nie dość, że możemy podrażnić skórę, to włoski będę jeszcze szybciej odrastać.

W drogeriach dostępne są też kremy i pianki przystosowane do wrażliwej skóry twarzy, ale one również nie dają spektakularnych efektów.
W drogerii możemy kupić plastry z woskiem do depilacji twarzy i wykonać ją samodzielnie w domu. Wystarczy tylko przez około 30 sekund rozgrzać plasterki w dłoni, następnie przykleić do suchej i oczyszczonej skóry i pociągnąć szybkim ruchem, do góry pod włos. Może wywołać to mały dyskomfort, producent w opakowaniu daje dodatkowo oliwkę, dzięki, której ewentualnie podrażnienia zostaną zniwelowane.
Taką metodę można stosować nawet co tydzień, choć przy regularny zastosowaniu włoski będą rzadziej odrastać i nie będą tak gęste.
Warto wybrać też depilację twarzy światłem, która wykonywana jest za pomocą depilatora emitującego w pełni bezpieczną strugę światła. Na rynku dostępnych jest wiele takich urządzeń w cenach od 800 złotych do 3, 5 tysiąca złotych.

Jest to komfortowa metoda, za pomocą której możemy pozbyć się trwale włosków, należy jednak pamiętać, ażeby wykonywać zabiegi regularnie, co tydzień, przynajmniej przez 3 miesiące. Nie jest to ani bolesne, ani czasochłonne. Najlepsze efekty daje osobom posiadającym ciemne owłosienie.

Można też zdecydować się na depilację gorącym woskiem u kosmetyczki, albo wybrać usunięcie metodą laserową. Depilator laserowy emituje znacznie większe strugi światła, niż ten na użytek domowy. Częściej też powoduje poparzenia. W żadnym wypadku nie można używać go u chorych na nowotwory, cukrzycę, kobiet w ciąży, a także zażywających hormony czy też sterydy. Niestety wybór depilacji laserem jest stosunkowo drogi i wymaga powtórzeń.

Ta metoda daje zdecydowanie najlepsze efekty, wystarczą tylko 3 do 4 zabiegów wykonywanych w odstępach dwutygodniowych maksymalnie miesięcznych i można cieszyć się gładką skórą bez zbędnego owłosienia.