Powiększanie biustu – metody, przeciwwskazania, przygotowanie do zabiegu

Biust to bardzo ważna część ciała każdej kobiety. Odpowiednia wielkość oraz kształt niejednokrotnie dodaje odwagi oraz samozadowolenia. Osoby posiadające niewielkie piersi często posiadają kompleksy, jak również wpadają w załamanie i depresję. Jak dbać o piersi? Jak je eksponować? Jakie istnieją metody powiększania biustu?

Problemy związane z niewielkim biustem

Problem zbyt małych piersi może być przyczyną załamania nerwowego, wstydu czy popadania w kompleksy. Wiele kobiet posiadających niewielkie piersi zakrywa swój dekolt oraz chowa się za materiałem dużych i obszernych ubrań. Jednak istnieje wiele sposobów na wyeksponowanie biustu, a jego odpowiednia pielęgnacja pozwoli uwidocznić jego walory i atuty. Istnieją także zabiegi medycyny estetycznej, które skutecznie niwelują ten problem. Wiele szczegółów dotyczących tematu jakim jest powiększanie biustu można znaleźć na stronach internetowych klinik takich jak Derm-Estetyka, gdzie mamy pewność, że wszystkie podane informacje pochodzą z pewnego źródła.

Dobranie odpowiedniej bielizny

Na początek należy się jednak skupić na dobraniu odpowiedniego biustonosza. Profesjonalnie dobrana bielizna podniesie piersi, nada im odpowiedni kształt, jak również sprawi wrażenie, że będą one wyglądały na większe i jędrniejsze. Przydatne są również różnorakie ćwiczenia zwiększające masę i objętość mięśni klatki piersiowej, a także masaże nadające skórze elastyczność i niebywały wygląd.

Zabieg powiększenia biustu

W skrajnych przypadkach można podjąć się terapii powiększenia biustu, wybierając jedną z proponowanych metod powiększenia biustu. Wśród najbardziej popularnych sposobów można wyróżnić:

  • wprowadzenie kwasu hialuronowego,
  • powiększanie piersi własnym tłuszczem,
  • zabieg z użyciem soli fizjologicznej lub botoksu,
  • powiększanie biustu implantami.

Powiększenie piersi w gabinecie medycyny estetycznej Derm-Estetyka w Gdyni

Powiększenie piersi implantami

Powiększanie piersi za pomocą nowoczesnych implantów daje natychmiastowe efekty, a sam rozmiar można wybrać przed podjęciem terapii. Implant to środek, dzięki któremu możliwa jest zmiana kształtu piersi, jak również skorygowanie jej wielkości. Operacja wprowadzenia implantu przebiega w całkowitym znieczuleniu, a o pełnym powodzeniu można mówić dopiero po procesie rekonwalescencji.

Jak przygotować się do zabiegu powiększania piersi implantem?

Przygotowanie do operacji odbywa się wielopłaszczyznowo. Do zabiegu powinien przygotować pacjentkę specjalista, który udzieli wszelkich rad oraz doda wsparcia, bezpieczeństwa i komfortu. Przed zabiegiem należy wykonać szereg badań dodatkowych, które potwierdzą faktyczny stan zdrowia klientki, jak również ostatecznie zadecydują o możliwości przeprowadzenia terapii. Po przeprowadzaniu dokładnego wywiadu lekarskiego, chirurg plastyk dobierze odpowiednia metodę działania, jak również dobierze pożądana wielkość biustu. Ówczesna medycyna oferuje wiele rodzajów implantów, tworzonych przez cenione i sprawdzone marki. Wśród najczęściej spotykanych można wyróżnić: implanty okrągłe oraz implanty konturowe.

Zabieg powiększania piersi w klinice medycyny estetycznej Derm-Estetyka

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu powiększania piersi

Pomimo, iż zabieg jest bezpieczny, należy zwrócić uwagę na kilka przeciwwskazań, które wykluczają możliwość wykonania owego zabiegu. Są nimi m.in.:

  1. infekcje,
  2. choroby wątroby,
  3. niewydolność krążeniowo – oddechowa,
  4. choroby układowe,
  5. zaburzenia krzepnięcia krwi,
  6. zaburzenia funkcji nerek, itp.

W razie wystąpienia u pacjentki któregokolwiek z wymienionych powyżej przeciwwskazań nie jest możliwe wykonanie zabiegu powiększenia piersi.