Hybrydowy manicure – zalety

lakiery

Pięknie pomalowane i atrakcyjnie zdobione paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Warto wykonać piękną i trwałą stylizację, dzięki której będziesz zwolniona z obowiązku malowania płytki paznokci średnio co dwa dni. Warto zdecydować się m.in. na hybrydę, która wiąże się z wieloma korzyściami. Poniżej jej największe zalety.

Masz naturalnie długie i mocne paznokcie, ale nie masz czasu albo ochoty, aby je starannie malować tradycyjnym lakierem? Możesz zdecydować się na wykonanie manicure hybrydowego, żelowego, tytanowego lub akrylowego – wybór jest całkiem duży, ale największą popularnością cieszą się paznokcie hybrydowe.

Dlaczego warto zdecydować się na hybrydowy manicure?

Ze wszystkich metod paznokcie hybrydowe wyróżniają się naturalnym wyglądem, trwałością oraz pięknym blaskiem. Manicure hybrydowy wykonuje się, nakładając na poszczególne paznokcie bazę, lakier w wybranym kolorze oraz top. Każdą z nałożonych warstw trzeba też utwardzić w lampie UV lub LED. Co ważne, w przypadku hybrydy nie ma efektu nienaturalnej wypukłości paznokcia, co zniechęca np. do metody żelowej.

Podsumowując, największe zalety zabiegu wykonanego metodą hybrydową, to:

– trwałość – lakier utrzymuje się na paznokciach około 3-4 tygodnie, co czyni z nich dużo lepszy wybór niż lakiery tradycyjne, które szybko tracą konsystencję;

– budowanie długości i kształtu paznokci – hybryda ułatwia też zapuszczanie paznokci, lakiery hybrydowy są odporne na uszkodzenia i twarde, łatwiej zapuścić je do pożądanej długości;

– prostota zabiegu i oszczędność pieniędzy – hybrydę można wykonać także samodzielnie, uzyskując piękny efekt. Poza tym samodzielne wykonywanie hybrydy oznacza też niską cenę, jest znacznie bardziej opłacalne niż zabieg u stylistki paznokci w salonie kosmetycznym. Zakup lakierów, kosmetyków i akcesoriów nie wiąże się z dużymi wydatkami – skompletowany zestaw pozwoli wykonać wiele stylizacji. Można też wybrać różne sprzęty, zależnie od potrzeb – do wyboru są też bardziej profesjonalne lampy i wielofunkcyjne frezarki.

Pamiętaj, aby przed zaaplikowaniem lakieru odpowiednio przygotować paznokcie, dbać o ich pielęgnację i dobrą kondycję, a także starannie zdejmować hybrydę. Warto wykonać tę czynność frezarką, ale wymaga to nieco wprawy. Ściąganie hybryd na siłę na pewno doprowadzi do zniszczenia paznokci, a użycie zbyt dużej ilości acetonu sprawi, że staną się one podatne na uszkodzenia i bardziej kruche.