Najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej

Piękny i młody wygląd to marzenie chyba każdej kobiety, jednak aby osiągnąć zamierzony efekt stosowanie samych kremów, balsamów oraz maseczek może okazać się niewystarczające. Nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż w obecnych czasach coraz większa liczba pań decyduje się na różnego rodzaju zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, które w wielu przypadkach gwarantują spektakularne. Które jednak zabiegi medycyny estetycznej cieszą się największą popularnością?

Botoks

Botoks to niewątpliwie substancja, którą pokochała niejedna kobieta walcząca nie tylko z nadmierną potliwością, ale przede wszystkim ze zmarszczkami mimicznymi. Toksyna botulinowa to naturalnie występująca substancja, którą można znaleźć np. w zepsutych wędlinach, dlatego też wykazuje ona toksyczne działanie na nasze zdrowie, jednak wstrzyknięta w niewielkich ilościach w skórę jest całkowicie bezpieczna i pomaga zmniejszyć widoczność zmarszczek. Botoks wstrzyknięty w skórę powoduje zablokowanie impulsów nerwowych, które prowadząc do skurczów mięśni, odpowiadają za pojawianie się na twarzy zmarszczek. Efekty zabiegu utrzymują się zazwyczaj przez okres około 6 miesięcy i po tym czasie warto zdecydować się na ponowne przeprowadzenie zabiegu.

Wampirzy lifting, czyli zabieg osoczem bogatopłytkowym

Osocze bogatopłytkowe to substancja, która pozyskiwana jest z krwi pacjentki, dlatego też zaaplikowana w skórę nie wywołuje żadnych reakcji alergicznych oraz stanów zapalnych. Na czym jednak polega sam zabieg? Na pobraniu i odwirowaniu w specjalnym urządzeniu krwi, z której uzyskuje się preparat, czyli osocze bogatopłytkowe wstrzykiwane następnie w określone partie skóry. Przy pomocy wspomnianego osocza można w bardzo skuteczny sposób zredukować zmarszczki, poprawić koloryt i ukrwienie skóry, a także jej napięcie, elastyczność oraz gęstość. Więcej informacji na temat tego zabiegu można znaleźć na stronie http://chirurg-plastyczny.com.pl/

Lipoliza iniekcyjna, czyli modelowanie sylwetki

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu można w bezinwazyjny sposób wyszczuplić swoją sylwetkę. Na czym jednak tak naprawdę polega ten zabieg? Na wstrzyknięciu w problematyczne partie ciała specjalnego preparatu, który doprowadza do rozpuszczenia komórek tłuszczowych. Gdy wspomniane komórki zostaną już rozpuszczone, to w naturalny sposób zostają wydalone z organizmu, jednak aby nieco przyspieszyć ten proces, warto każdego dnia wypijać co najmniej 2 litry niegazowanej wody. Jeśli chodzi natomiast o wskazania do zabiegu, to można wśród nich wymienić w szczególności podwójny podbródek, czy też tłuszcz zgromadzony na brzuchu, udach, plecach oraz boczkach.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to substancja, która naturalnie wstępuje w organizmie każdej osoby, jednak z czasem jej ilość zaczyna stopniowo maleć. Wspomniana substancja odpowiada przede wszystkim za jędrność i elastyczność skóry, jednak z powodzeniem wykorzystuje się ją również do powiększania ust. Kwas hialuronowy, który zostaje wstrzyknięty w usta, pomaga zwiększyć ich objętość, dzięki czemu stają się one pełniejsze i bardziej widoczne. Jak długo utrzymują się jednak efekty takiego zabiegu? Czas ten uzależniony jest głównie od indywidualnych predyspozycji, jednak najczęściej efekty zabiegu utrzymują się przez okres od 6 do nawet 12 miesięcy.

Mezoterapia

Ostatnim cieszącym się bardzo dużą popularnością zabiegiem jest mezoterapia, która może być wykonana nie tylko na twarzy, ale również na skórze głowy, udach i pośladkach. Przy pomocy tego zabiegu można w bardzo skuteczny sposób wzmocnić włosy, zmniejszyć widoczność cellulitu i rozstępów, a także poprawić zarówno wygląd, jak i stan cery. Sam zabieg nie trwa zbyt długo i polega na wprowadzeniu w głąb skóry indywidualnie dobranych substancji (np. kwasu hialuronowego, l-karnityny, kofeiny, czystego kolagenu), które w widoczny sposób pomagają poprawić wygląd. Aby jednak efekty zabiegu były jak najlepsze, konieczne jest przeprowadzenie serii co najmniej kilku zabiegów w równych odstępach czasowych wynoszących ok. 3-4 tygodnie.