Fale radiowe – ich wykorzystywanie w salonach kosmetycznych

Salony kosmetyczne prześcigają się w proponowaniu coraz to nowszej technologii, wykorzystywanej podczas profesjonalnych zabiegów. Fale radiowe, podobnie jak wszystkie inne urządzenia kosmetyczne, mają za zadanie wpłynąć na stan naszej skóry zarówno w sposób dogłębny jak I zewnętrzny – widoczny na pierwszy rzut oka. Czym są fale radiowe, jak wykorzystywane są w salonach kosmetycznych I czy każdy z nich może korzystać z jego zbawiennych I cennych właściwości?

Urządzenie fale radiowe – właściwości I zastosowanie

Właściwie “radiofrekwencja”, czyli wytwarzanie promieniowania elektromagnetycznego, o częstotliwości popularnych fal radiowych. Wykorzystywane do zabiegów kosmetycznych fale, wytwarzane są na bardzo wysokiej częstotliwości, ociągającej nawet 7mHz. Ich działanie najmocniej odczuwane jest na płytszych warstwach skóry, stopniowo zmniejszając I kierując się w jej głąb.

Wykorzystując więc te właściwości, za pomocą specjalistycznych urządzeń kosmetycznych, jesteśmy w stanie dotrzeć w odmęty dalszych warstw skóry, wpływając na jej poziom napięcia, nawilżenia lub ujędrnienia. Bardzo często fale radiowe utożsamiane są z bezskalpelowymi liposukcjami. Dzieje się tak ze względu na tzw. efekt termiczny, dzięki którym dochodzi do redukcji tkanki tłuszczowej I odmłodzenia naszej skóry.

Aby urządzenia kosmetyczne wykorzystujące fale radiowe dały nam oczekiwany rezultat i namacalne, pozytywne skutki, potrzebne są sesje, w których głowica urządzenia będzie oddziaływać kilkukrotnie na daną partię ciała. Jednym z takich urządzeń, popularnym w salonach kosmetycznych, jest np. REDLINE ERL-RF NR 103474.  Wykorzystując radiofrekwencję monopolarną jest w stanie poprawić wygląd talii, nóg, widoczność rozstępów czy pośladków.  Hurtownie medycyny estetycznej proponują szereg urządzeń, które posłużą gabinetom do wykonywania zabiegów tego typu.

Urządzenia kosmetyczne z falami radiowymi – dla kogo?

Fale radiowe przeznaczone są dla wszystkich tych, którzy poszukują pomocy w walce z rozstępami, wiotką skórą, mijającymi latami I odbudowaniu kolagenu w skórze. Zabieg z natury jest bezpieczny I mało inwazyjny, zwłaszcza w przypadku osób niecierpiących na przewlekłe choroby. Bez wątpienia powinny uważać osoby w ciąży, noszące rozrusznik lub zastawki serca, cierpiących na padaczkę, nadciśnienie, zapalenie żył czy będące świeżo po przebytej operacji.