Keratynowe prostowanie włosów, czyli skuteczny sposób na suche i puszące się włosy

Piękne, lśniące włosy, niezależnie od ich długości są atrybutem każdej kobiety. Często zdarza się, że rozjaśnianie włosów, regularne farbowanie i nieodpowiednia pielęgnacja potrafi zniszczyć włosy, a ich odbudowa tradycyjnymi metodami nie jest wystarczająca. W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem okazuje się keratynowe prostowanie włosów, które w zaledwie kilkadziesiąt minut dogłębnie odżywia i wzmacnia włosy. Jak wygląda zabieg i jakie są jego efekty?

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów, zwane również brazylijskim jest metodą prostowania i regeneracji włosów poprzez uzupełnienie w ich strukturze keratyny. Jest to białko, czyli naturalny budulec włosów, skóry i paznokci. Metoda, która została opracowana w Brazylii jest również ceniona w naszym kraju ze względu na natychmiastowe efekty. Zabieg jest wyjątkowo skuteczny, przygotowany z myślą o kobietach, których włosy są matowe, kruszące, łamią się i źle układają. Brazylijskie prostowanie polega na dostarczeniu włosom odpowiedniej ilości keratyny poprzez otworzenie łusek włosów. Odbywa to się za pomocą prostownicy fryzjerskiej, rozgrzanej do 230 stopni Celsjusza. Dzięki wysokiej temperaturze preparat keratynowy wnika we włosy. Następnie w ciągu 30 minut od nałożenia keratyny łuski włosów powoli zamykają się. Po tym czasie fryzjer przystępuje do suszenia włosów ciepłym, ale nie gorącym nawiewem suszarki.

Jakie są efekty zabiegu?

Po niektórych zabiegach fryzjerskich, takich jak rozjaśnianie włosy potrzebują dużo czasu, aby dojść do wyjściowego stanu. Niewłaściwa stylizacja włosów, promienie UV oraz niesprzyjające warunki pogodowe, takie jak mróz, powodują znaczną utratę keratyny. Warunkuje ona kondycję włosów, odpowiada za ich gładkość, wytrzymałość i połysk. Wiąże wodę w strukturze włosa i zapewnia odpowiednie nawilżenie i wygładza powierzchnię. Dzięki brazylijskiemu prostowaniu włosów zostaje uzupełniony ubytek keratyny, czyli naturalnego składnika budulcowego. Włosy stają się gładkie, lśniące, sprężyste, miękkie i idealnie proste. Aby utrzymać ten efekt na dłużej należy stosować jedynie preparaty myjące i pielęgnacyjne bez silikonów. Pierwsze mycie włosów po zabiegu należy przeprowadzić dopiero po 2-3 dniach, nie wolno wiązać ani spinać włosów.

Czy keratynowe prostowanie jest bezpieczne?

Nie jest prawdą, że zabieg keratynowego prostowania włosów jest szkodliwe dla zdrowia. Wszystkie preparaty z keratyną są w 100% bezpieczne i nie powodują skutków ubocznych. O bezpieczeństwie i skuteczności świadczą opinie profesjonalnych fryzjerów, którzy nierzadko przekładają tę metodę regeneracji włosów nad tradycyjnymi.

Zabieg keratynowego prostowania włosów znajduje się między innymi w renomowanym salonie J’adore Instytut z siedzibą w Krakowie, gdzie zespół stylistów doradza najlepsze rozwiązania niezależnie od kondycji, długości i gęstości włosów. Sprawdź ofertę salonu na stronie http://jadoreinstytut.com/keratynowe-prostowanie-wlosow/