4 wyjątkowe pomysły na świąteczne prezenty dla osób z niedosłuchem

Święta tuż tuż… ale nie ma jeszcze powodu do paniki! Jeśli wciąż nie uporaliście się z pomysłami na prezenty pod choinkę, skorzystajcie z naszego krótkiego poradnika – w szczególności, gdy na waszej liście znajduje się osoba, która ma problemy ze słuchem.

Utrata słuchu jest stanem głównie nieodwracalnym, który można wspomagać na różne sposoby, ale niestety nie da się całkowicie wyleczyć. Jakie są przyczyny utraty słuchu? To przede wszystkim wiek, nieleczone zapalenie ucha, skutki uboczne niektórych leków, styl życia, a także rożnego rodzaju wypadki uszkadzające słuch. Problemy ze słuchem są dla wielu osób – zarówno młodszych, jak i starszych, powodem do wstydu i ucieczki od życia towarzyskiego. Święta to taki czas, w którym powinniśmy szczególnie wspierać osoby, które cierpią na zaburzenia słuchu i podarować im prezent, który nie tylko ucieszy, ale pomoże uporać się z ich codziennym problemem.

Książki

Kto z nas nie lubi książek? W szczególności, gdy dotyczą one problemów, z którymi się borykamy. Książki o tematyce związanej z utratą słuchu nie tylko uczą tolerancji, ale pozwalają także zrozumieć zaistniałe kłopoty zdrowotne. Osoby z uszkodzonym słuchem często utożsamiają się z bohaterami tego typu powieści i uczą się, jak radzić sobie z takim problemem. Poniżej przedstawiamy kilka niezwykle ciekawych tytułów, które z pewnością okażą się trafionym prezentem świątecznym:

  • Van Haele Jaroen – „Morze Ciche” (polecane zarówno dla dorosłych, jak i dzieci)
  • Fiona Bollag – „Wyszłam z krainy ciszy”
  • Helen Keller – „Historia mojego życia”

Budzik wibracyjny

Osoby z niedosłuchem często mają problem z obudzeniem się na czas. Dlaczego? Bo zazwyczaj nie słyszą budzika… Z myślą o nich powstały specjalne budziki wibracyjne, które nie tylko dzwonią, ale także wibrują i świecą! Podkładka wibracyjna umieszczona pod poduszką oraz intensywnie migoczące światełka, z pewnością obudzą nawet największego śpiocha! Budziki wibracyjne to niezwykle przydatne i niedrogie gadżety dla osób słabosłyszących, które doskonale sprawdzą się jako świąteczny upominek.

Aparat słuchowy

Jeśli bliska ci osoba, która cierpi na utratę słuchu, nie korzysta jeszcze z aparatu słuchowego, święta to doskonały moment na zakup tak wyjątkowego prezentu pod choinkę. Te mikro urządzenia mieszczące się w uchu lub jego pobliżu, wykorzystują technologię cyfrową do wyłapywania zewnętrznego dźwięku, wzmacniania go i dostarczania do ucha. Tego typu sprzęt to ogromne wsparcie w życiu codziennym osób, które borykają się z problemami ze słuchem. Aparaty słuchowe to szeroka gama wyboru – rodzajów, kolorów, producentów, a przede wszystkim cen. Musisz mieć jednak na uwadze, iż za jakość trzeba zapłacić odrobinę więcej… Dlatego też warto wyjść z propozycją do reszty członków rodziny o wspólną zrzutkę na jeden, ale za to niezwykle szczególny prezent świąteczny.

Akcesoria do aparatu słuchowego

W przypadku gdy osoba z niedosłuchem, którą chcesz obdarować wyjątkowym i praktycznym prezentem, posiada już aparat słuchowy, trafionym pomysłem mogą się okazać różnego rodzaju akcesoria do tego typu urządzeń. Ostatnim hitem w tego typu gadżetach jest osuszacz aparatów słuchowych. To elektroniczne urządzenie służy do przechowywania i pielęgnacji aparatów słuchowych, pozwalając na wieloletnie i bezawaryjne użytkowanie aparatów.

Spraw wyjątkową przyjemność swoim najbliższym, którzy na co dzień borykają się z problemem niedosłuchu – skorzystaj z naszych pomysłów i ciesz się magią świąt!