Powiększanie piersi za pomocą implantów

Nieproporcjonalne lub zniekształcone piersi bywają źródłem wielu kompleksów. Zbyt mały lub nieładny biust można dziś skorygować, wprowadzając do niego różnego rodzaju implanty. Powiększanie piersi jest najbardziej popularną operacją wykonywaną w zakresie medycynie estetycznej i co roku decydują się na nią niezliczone rzesze kobiet na całym świecie.

Dążenie do idealnego wyglądu jest u pań bardzo silne. Trzeba jednak pamiętać, że ingerencja w zdrowy organizm zawsze niesie ze sobą pewne ryzyko. Jeśli decydujemy się na zabieg, należy wybrać doświadczonego i cenionego specjalistę, który korzysta z bezpiecznych, spełniających surowe normy jakości i trwałości implantów.

Przed zabiegiem

Na wizycie wstępnej ma miejsce konsultacja z lekarzem, który po wysłuchaniu potrzeb i oczekiwań swojej pacjentki ocenia, czy jest w stanie i w jaki sposób poprawić wygląd jej biustu. Do wyboru pozostają implanty okrągłe oraz anatomiczne, o zróżnicowanej strukturze. Lekarz może doradzić i wskazać odpowiedni rozmiar – kobiety jednak decydują się zwykle na radykalne powiększenie, licząc na spektakularny efekt. Specjalista przeprowadza także wywiad medyczny – należy tu podać informacje na temat przebytych chorób, aktualnych schorzeń i zażywanych leków. Jest to bardzo ważne, ponieważ trzeba wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Przed operacją pacjentka musi także wykonać serię badań, wśród nich znajduje się USG piersi.

Powiększanie biustu

Operacja trwa średnio około 2 godzin, a pacjentka jest znieczulana ogólnie. Chirurg nacina pierś w fałdzie podpiersiowym lub wokół otoczki, kontroluje krwawienie i zakłada dren. Następnie formuje kieszeń, w której umieszcza implant – można to zrobić pod samym gruczołem albo pod mięśniem znajdującym się w klatce piersiowej. Po tych czynnościach specjalista zszywa warstwowo ranę i zakłada opatrunek. Pacjentka pozostaje w szpitalu przez jedną dobę.

Do pracy po zabiegu można wrócić po około 7 dniach. Blizny pooperacyjne są mało widoczne, jednak od 3 tygodnia po wprowadzeniu implantu zaleca się stosowanie maści na blizny. Przez 4 tygodnie po zabiegu należy nosić specjalny biustonosz i ograniczać aktywność ruchową.

Znajdź dobrego chirurga plastycznego, który powiększy Twój biust na www.tourmedica.pl.