Dlaczego warto kupić stanik sportowy?

fit

Z dobrze dobraną bielizną sportową codzienny trening będzie przyjemnością, natomiast źle dopasowana bielizna może wywołać uczucie dyskomfortu. Każda kobieta doskonale zdaje sobie sprawę, że potrzebny jest oddzielny zestaw ubrań do aktywności fizycznej. Pierwszym argumentem przemawiającym za zakupem sportowego stanika jest przede wszystkim wygoda. Komfort ma ogromne znaczenie, ale warto podkreślić, że to nie jedyny argument za zakupem produktu. Noszenie sportowego biustonosza to przede wszystkim zachowanie zdrowia i urody piersi. W trakcie uprawiania sportu piersi są narażone na wstrząsy, w związku z czym wymagają dobrej stabilizacji. Kobiece piersi są zbudowane ze skóry, pasków tkanki łącznej oraz tkanki tłuszczowej. Nie posiadają mięśni, więc nie da się ich „wyćwiczyć”. To właśnie piersi są jedynym elementem ciała, na które trening nie wpływa w pozytywny sposób. Bez odpowiedniego wsparcia biust straci jędrność i elastyczność, a rozciągnięta tkanka łączna nie wróci już do poprzednich kształtów. Oprócz konsekwencji estetycznych możliwe są także następstwa zdrowotne w postaci bólów kręgosłupa. Jak widać, bielizna do treningów powinna być dobrze dopasowana. Wysokiej jakości staniki sportowe znajdziemy w sklepie Valetta, który oferuje wiele różnych modeli.

Co wyróżnia sportowy stanik ze sklepu Valetta?

Już nas pierwszy rzut oka widać, że stanik sportowy bardzo różni się budową od tradycyjnej bielizny noszonej na co dzień. Produkt ten jest pozbawiony kobiecych elementów w postaci wstawek, kokardek czy koronek. Biustonosz sportowy jest bardziej zabudowany, a wyglądem przypomina krótki top. Nie oznacza to, że sportowa bielizna jest brzydka i mało kobieca. W sklepie Valetta znajdziemy duży wybór modeli, które są eleganckie i kobiece. Okazuje się, że nawet podczas treningu kobieta może wyglądać ponętnie i seksownie. Niektóre modele mają fiszbiny, które zapewnią najlepsze unieruchomienie biustu dzięki rozdzieleniu dwóch piersi. W takich modelach każda pierś ma oddzielną przestrzeń, co znacznie redukuje ruchy góra-dół oraz na boki. Modele z fiszbiną szczególnie sprawdzą się podczas biegania. Stanik sportowy jest wykonany z materiałów funkcyjnych, czyli zapewniających oddychanie i odprowadzenie wilgoci. Materiał jest także przystosowany do kontaktu ze skórą i nie powoduje podrażnień. Bardziej zabudowane miseczki i szersze ramiączka powodują lepsze rozłożenie obciążenia. Pozytywne opinie klientek sklepu Valetta udowadniają, że warto skorzystać z oferty sklepu.

Wybieramy rozmiar

Stanik sportowy ma podtrzymywać biust oraz zapewnić wygodę podczas aktywności fizycznej. Rozmiar produktu powinniśmy wybierać podobnie jak zwykły biustonosz do noszenia na co dzień. Produkt ma podnosić i podtrzymywać piersi, które mieszczą się w miseczkach. Fiszbiny powinny przylegać do piersi, a pas trzymać się na jednym poziomie z tyłu i z przodu. W celu wybrania rozmiaru musimy zmierzyć dwa obwody: pod biustem i w biuście. W większości przypadków stanik sportowy będzie miał ten sam rozmiar co model używany codziennie. Mogą zdarzyć się jednak wyjątki dlatego warto wykonać dokładne pomiary. Podczas ćwiczeń dość często bierzemy głęboki wdech, dlatego obwód stanika nie powinien być zbyt mały. Warto również wspomnieć, że pas biustonosza sportowego jest szerszy i słabiej się naciąga. Musimy zwrócić uwagę również na rozmiar miseczki. Szczególnie ważne jest, aby miseczki nie były zbyt duże. Za dużo przestrzeni spowoduje brak podtrzymania, a stanik przestanie spełniać swoje funkcje. Wybór rozmiaru w sklepie Valetta będzie prostszy dzięki przejrzystej tabeli rozmiarów oraz opiniom klientek.