Dlaczego warto udać się do fizjoterapeuty?

Nawet niewinnie wyglądający uraz może z czasem okazać się przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Spora część osób próbuje sobie poradzić z problemem samodzielnie z pomocą okładów lub czekając na ustąpienie objawów. Wielu fizjoterapeutów podkreśla, że niewyleczony w pełni uraz może stać się przyczyną znacznie poważniejszych powikłań. Najlepszym rozwiązaniem będzie wizyta u dobrego fizjoterapeuty, który dokładnie sprawdzi stan zdrowia pacjenta. Dzięki zdobytej wiedzy postawi trafną diagnozę i zaplanuje leczenie.

Co w przypadku urazu?

Najmniejsze urazy również powinniśmy konsultować z odpowiednim specjalistą. Dzięki temu dokonamy dokładnej diagnozy problemu i weźmiemy udział w dobrze dopasowanych zabiegach fizjoterapeutycznych. W niektórych przypadkach konieczne będzie zlecenie dodatkowych badań. W zależności od rodzaju schorzenia można zastosować kilka rodzajów terapii: kinezyterapię, fizykoterapię lub terapię manualną. W przypadku jakiegokolwiek urazu bardzo ważna jest szyba fachowa pomoc, która zapobiegnie pogłębianiu problemu. Fizjoterapeuta podpowie pacjentowi, czego powinien unikać, aby nie pogłębiać swojej kontuzji. Zaproponuje również ćwiczenia, które pacjent będzie mógł wykonywać samodzielnie w domu.

Dlaczego właśnie fizjoterapeuta?

To specjalista, który posiada wykształcenie medyczne w postaci studiów licencjackich oraz magisterskich. Program studiów obejmują zagadnienia, których uczą się lekarze i pielęgniarki. Znajdzie się również kilka przedmiotów, które zostały zaplanowane specjalnie dla fizjoterapeutów. Specjalista będzie wiedział jak rozpoznawać chorobę, przedstawi pacjentowi przeciwwskazania i zalecenia. Odpowiednio dobierze także zabiegi i ćwiczenia. Szeroka wiedza fizjoterapia Kraków obejmuje także zagadnienia dotyczące prawidłowej postawy ciała oraz motoryki stawów. Jedną z zalet konkretnego specjalisty będą na pewno dodatkowe szkolenia, staże, czy po prostu bogate doświadczenie i znajomość trudnych przypadków.

Kto korzysta z pomocy fizjoterapeuty?

Do tego rodzaju specjalisty zgłaszają się zazwyczaj osoby aktywne fizycznie lub zawodowi sportowcy. Kariera wielu sportowców zależy właśnie od ich sprawności fizycznej. Okazuje się jednak, że wśród pacjentów nie brakuje zwykłych pacjentów, którzy doznali urazu i poszukują fachowej pomocy. Fizjoterapeuta pomoże zatem w przypadku urazów mięśni i stawów, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowanie. Specjalista opowie o przyczynach wystąpienia urazu i podpowie jakich zachowań unikać w przyszłości.