Depilacja laserowa – najpopularniejsze fakty i mity

Wokół zabiegu depilacji laserowej narosło wiele mitów. Gdy także myślisz o tym, aby wydepilować swoje ciało z użyciem lasera, sprawdź, co jest prawdą, a co nie!

Depilacja laserowa trawle usuwa włoski – fakt

Aktualnie depilacja laserowa jest jedynym zabiegiem, który pozwala na trwałe usunięcie owłosienia. Dzięki wiązce laserowej wnikającej do skóry możliwe jest całkowite zniszczenie włoska i jego korzenia, a tym samym nie dochodzi już do jego ponownego odrostu. Dla uzyskania takich efektów, konieczne jest wykonanie zabiegu depilacji laserowej w serii. Najczęściej wystarcza od 4 do 6 zabiegów powtarzanych w odstępach około miesiąca.

Depilacja laserowa usuwa wszystkie włoski – mit

Metoda depilacji laserowej działa najskuteczniej na włoski ciemne, ponieważ laser oddziałuje na ciemny barwnik – melaninę. Wobec tego najlepsze efekty mogą uzyskać osoby z ciemniejszym owłosieniem. Laser nie zadziała albo też zadziała bardzo słabo na włoski w kolorze blond, rudym czy siwym, dlatego osobom z takimi włoskami odradza się skorzystanie z tej metody.

Depilacja laserowa od razu likwiduje owłosienie – mit

Jak wspomnieliśmy już powyżej, depilacja laserowa wymaga wykonania kilku zabiegów, aby skutecznie usunąć większość włosków. Dlaczego? Wynika to z faktu, że laser skutecznie oddziałuje tylko na włoski w fazie aktywnego wzrostu, a nie w fazach spoczynku czy w fazie przejściowej. Właśnie dlatego należy wykonać od 4 do 6 zabiegów, by usunąć wszystkie włoski.

Depilacja laserowa niszczy skórę – mit

Nowoczesne urządzenia do depilacji laserowe nie stanowią zagrożenia dla skóry – są bezpieczne także dla posiadaczek skóry wrażliwej czy alergicznej.

Depilacja laserowa w domu jest tak samo skuteczna jak depilacja w gabinecie – mit

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę urządzeń laserowych do domowej depilacji. Są kosztowne, a przy tym nie są one jednak tak skuteczne jak te, które stosowane są w gabinetach.

Bardziej opłacalne jest zatem skorzystanie z zabiegów w gabinecie, na przykład  w Centrum Medycyny Estetycznej i Kosmetologii dr Tarkiewicz to ceny zaczynające się już od 100 złotych! Zapraszamy na http://tarkiewicz.pl/uslugi/depilacja-laserowa-lublin/.