5 powodów, dla których warto wybrać makijaż permanentny

Brak czasu, życie w ciągłym biegu i ciągle zbyt mało czasu o poranku sprawia, że wykonanie perfekcyjnego makijażu jest dla ciebie niemałym wyzwaniem? Jednocześnie chcesz zawsze wyglądać nienagannie i zaskakiwać swoim perfekcyjnym wyglądem? Rozwiązaniem jest makijaż permanentny, który trwale podkreśla piękne usta, brwi i oczy.

Czym jest makijaż permanentny i kto go wykonuje?

Makijaż permanentny często porównywany jest to tatuażu. Tak naprawdę jest wykonywany na poziomie naskórka, a więc płycej niż ma to miejsce w tatuowaniu. Jest względnie trwałym rysunkiem na skórze, który perfekcyjnie koryguje wszelkie naturalne niedoskonałości, a także — odpowiednio dobrany — pozwala na efektywne podkreślenie osobliwych walorów urody.

W pełni bezpieczny zabieg powinien być wykonywany wyłącznie przez specjalistę — certyfikowaną linergistkę. Podczas niego wykorzystuje się sterylną igłę i bezpieczny dla zdrowia barwnik. Ponieważ makijaż permanentny jest wykonywany dość płytko można go korygować, dopełniać kolor lub też zmienić kształt.

Poznajcie zatem 5 zalet makijażu permanentnego!

1. Makijaż na brak czasu i dużą aktywność

Poranek kobiet nie należy do łatwych. Wykonanie perfekcyjnego makijażu wymaga czasu, którego zazwyczaj brakuje. Makijaż permanentny brwi, ust czy kresek pod oczami zdecydowanie oszczędza czas. Jest także doskonałym rozwiązaniem dla kobiet aktywnych. Siłownia, basen, bieganie — to tylko niektóre z dyscyplin, które nie lubią tradycyjnego make-up’u.

Permanentny makijaż jest wodoodporny, trwały i zawsze perfekcyjny — a Ty piękna i zadbana bez względu na porę dnia i to, co robisz.

2. Makijaż permanentny dla alergików

Różnorodność kosmetyków niejednokrotnie jest wyzwaniem dla kobiet ze skórą skłonną do odczynów alergicznych. Makijaż może więc przypominać zasieki, w których kryją się różne alergeny, a kupno nowego kosmetyku zawsze jest opatrzone ryzykiem uczulenia.

Makijaż permanentny eliminuje tę niedogodność, ponieważ barwniki stosowane do jego wykonania są hipoalergiczne, delikatne a ponadto trwałe.

3. Remedium na naturalne niedoskonałości

Pięknie wypielęgnowane brwi są ozdobą oczu i całej twarzy. Modne, wyraziste zarysowania są jednak wyzwaniem dla wielu kobiet. Nieumiejętnie przeprowadzona regulacja i krzywa kreska potrafi zepsuć nawet najlepszy makijaż.

Makijaż permanentny brwi polecany jest kobietom i mężczyznom. Idealnie sprawdza się u osób z naturalnie przerzedzonymi i cienkimi włoskami, ale też u osób, które je straciły w wyniku wypadków, chemioterapii czy innego leczenia.

4. Ponętne usta

Wąskie usta, brak wyraźnie zarysowanej górnej lub dolnej wargi zwiększa dysproporcje twarzy. Codzienne konturowanie ust jest podwójne uciążliwe — raz, że wymaga wysokiej precyzji, dwa z biegiem dnia kreska ulega zatarciu, a całość zaczyna wyglądać mało efektownie.

Podobnie jak makijaż permanentny brwi, makijaż ust przy użyciu trwałych barwników jest wielką korzyścią. Oprócz tego, że zyskuje się idealny kontur ust, można także „odświeżyć” ich przyblakłą czerwień, dzięki czemu używanie szminki można pominąć w codziennym makijażu.

5. Soczewki kontaktowe i inne niedoskonałości

Panie użwające soczewek kontaktowych są o wiele bardziej wrażliwe na kosmetykę oka — nie tylko brwi, ale i powieki. Makijaż permanentny kreski na powiece to doskonałe rozwiązanie dodające wyrazistości i wydobywające głębię i piękno oczu.

Ponadto jest wprost idealny dla kobiet, które borykają się z innymi defektami w postaci blizn i przebarwień. Za sprawą barwników stosowanych w wykonaniu trwałego makijażu możliwe jest zatuszowanie niedoskonałości i przywrócenie piękna.

Dla kogo makijaż permanentny?

Bezpieczeństwo zabiegu sprawia, że po ten rodzaj makijażu może sięgnąć zdecydowana większość osób. Ceniony za trwałość i wygodę wybierany jest także przez płeć męską. Pamiętajmy, że dobrze wykonany makijaż wygląda tak, jakby go nie było. Idealnie dopasowany do twarzy i potrzeb odejmuje lat, za to dodaje lekkości, zmieniając delikatnie wygląd całej twarzy.

Do atutów makijażu permanentnego należą:

– subtelność i naturalność;

– bezpieczeństwo nawet dla alergików;

– wysoka trwałość (brwi do 2 lat, kreski na powiece 7-8 lat);

– podkreślenie atutów urody;

– odmłodzenie;

– dodanie świeżości;

– nienaganny wygląd bez względu na to, co robimy;

– uzyskanie symetrycznych konturów ust oraz brwi;

– oszczędność czasu;

– oszczędność pieniędzy (mniej wydajemy na nietrwałe kosmetyki).

Niemniej trzeba podkreślić, że nie każda osoba może podać się temu zabiegowi kosmetycznemu. Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są:

– ciąża;

– cukrzyca;

– przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i sterydowych;

– opryszczka;

– nowotwory.

Wybierz naturalne piękno o każdej porze

Popularność makijażu permanentnego nie jest trendem, ale zwiększoną świadomością dotyczącą dbałości o swoje ciało. Jego trwałość uznawana jest za największą z zalet, która przekłada się na kolejne. Po jego wykonaniu nasza codzienna kosmetyka jest zdecydowanie łatwiejsza i szybsza. Co więcej, nie musimy kupować wielu kosmetyków kolorowych i dokonywać prób zmiany wyglądu poprzez makijaż. Za każdym razem wyglądamy doskonale, świeżo i atrakcyjnie.

Pomoc merytoryczna – pieknypermanentny.pl