Raz na zawsze pozbądź się problemu – wypróbuj laserowe leczenia trądziku

Masz 40 lat, a na twarzy wysyp krostek, jak za czasów liceum? Wbrew stereotypom trądzik nie jest tylko problemem dojrzewających nastolatków. Przypadłość ta diagnozowana jest coraz częściej wśród osób dojrzałych. Zarówno młodzi, jak i dorośli, dobrze wiedzą, jak skutecznie nadmiar pryszczy na twarzy może uprzykrzyć życie. Niestety w wielu przypadkach same kosmetyki o działaniu złuszczającym, matującym czy przeciwbakteryjnym nie pomagają. Nawet wiele zabiegów kosmetycznych, dedykowanych cerze trądzikowej, może zawodzić, bo po pewnym czasie od ich wykonania problem powraca. Szukasz efektywnego sposobu na pryszcze? Wypróbuj zabieg laserowego leczenia trądziku, który nie tylko niweluje objawy, ale przede wszystkim trafia w źródło problemu.

Laserowe leczenie trądziku – wskazania do zabiegu

Usuwanie trądziku laserem jest jedną z najskuteczniejszych metod, wykorzystywanych do leczenia nawet najcięższych postaci trądziku. Laseroterapia wskazany jest więc w przypadku takich dolegliwości skórnych, jak:

  • trądzik bakteryjny,
  • wypryski wynikające z nadprodukcji gruczołów łojowych,
  • zanieczyszczone i zatkane pory,
  • trądzik zaskórnikowy.

Zabieg na wagę złota

Jedny z najnowocześnijeszych zabiegów leczenia trądziku laserem, jest zabieg Sebacia, wykonywany m.in. w Klinice Miracki w Warszawie. Innowacyjna technologia zastosowana w zabiegu Sebacia pozwala na skuteczne leczenie trądziku zarówno młodzieńczego, jak i pojawiającego się w późniejszym wieku. Umożliwia trwałe usunięcie problemu niedoskonałości, wynikających z nadprodukcji łoju w skórze. Zabieg ten skutecznie zwalcza szkodliwe bakterie, które gromadzą się w porach skóry i wywołują trądzik.

Sebacia opiera się na zastosowaniu unikalnej formuły: wmasowania w skórę mikrocząsteczek złota oraz połączeniu tego z działaniem promieni lasera dermatologicznego. Ten drogocenny duet świetnie radzi sobie w zwalczaniu zmian trądzikowych. Podczas zabiegu mikrocząsteczki złota, dzięki odpowiednio wykonanemu masażowi, wnikają w do mieszków włosowych i gruczołów łojowych, które odpowiedzialne są za powstawanie trądziku. Zastosowane następnie promienie lasera podgrzewają struktury tkanek, do których dotarły cząsteczki złota i nadają zabiegowi ostateczny szlif, zapobiegając nawrotom choroby.

Sebacia – jakie są zalety tego zabiegu?

Zabieg ten można wykonywać na wszystkich partiach ciała, na których występuje trądzik. Zazwyczaj jest to twarz, ale problem ten dotyka także często pleców, ramion, szyi oraz dekoltu. Zabieg Sebacia charakteryzuje się wysoką skutecznością niezależnie od miejsca jego wykonywania. Jest on mało inwazyjny, więc nie wymaga jakiejkolwiek rekonwalescencji czy wyłączania się z życia zawodowego. Skóra po zabiegu może być lekko zaczerwieniona, ale po kilku godzinach odzyskuje swój naturalny koloryt. Aby terapia przyniosła najlepsze efekty wystarczy wykonanie zaledwie 3 zabiegów w tygodniowych odstępach. Rezultaty widoczne są po 2-3 miesiącach po zakończeniu terapii i wzmacniają się wraz z upływem czasu. W zależności od zaawansowania zmian skórnych możliwa jest całkowita lub znaczna redukcja trądziku.

Efekty zabiegu:

  • znaczna redukcja nawet rozległych zmian trądzikowych,
  • skóra po zabiegu staje się wyraźnie zdrowsza i gładsza,
  • wyeliminowanie przyczyny trądziku, dzięki zniszczeniu drobnoustrojów bakteryjnych,
  • zwężenie gruczołów łojowych,
  • oczyszczenie niedrożnych porów skórnych.

Więcej na temat tego oraz innych zabiegów, pomocnych w niwelowaniu niedoskonałości skórnych, znajdziesz na stronie: https://klinikamiracki.pl/