Jak wybrać soczewki kontaktowe?

Nie każdy lubi nosić okulary. Na szczęście jednak istnieje dla nich pewna alternatywa, a mianowicie soczewki kontaktowe Wrocław. Jednak należy pamiętać, że wybór soczewek jest o wiele trudniejszy niż okularów. Niektóre modele pozwalają na podkreślenie koloru oczu, jak również też noszenie przez dłuższy czas niż jeden dzień. Najlepiej wybór odpowiednich soczewek skonsultować z okulistą.

Przeciwwskazania do noszenia soczewek kontaktowych

Do noszenia soczewek kontaktowych jest całkiem sporo przeciwwskazań i zanim zdecyduje się na konkretne rozwiązanie, warto przedyskutować je z okulistą. Wśród przeciwwskazań należy wymienić:
– brak możliwości przestrzegania procedur związanych z ich stosowaniem
– problem zdrowotny, który utrudnia zakładanie i zdejmowanie soczewek
– nieustabilizowana cukrzyca, nadczynność tarczycy czy też inne choroby wykluczające noszenie soczewek
– suche oczy czy też problemy z rogówkami

Jakie soczewki wybrać?

Dobór odpowiedniego typu soczewek w głównej mierze zależy od rodzaju, wady jaką się posiada. Dla osób dysponujących astygmatyzmem przeznaczone są soczewki toryczne, natomiast u osób, które są krótko bądź też daleko widzami najlepiej sprawdzają się soczewki sferyczne lub asferyczne. Dla osób, które mają problem z widzeniem blisko lub daleko doskonale nadają się soczewki progresywne.

Soczewki pod względem długości użytkowania

– soczewki jednodniowe – nie ma konieczności dodatkowej pielęgnacji tego rodzaju soczewek, ponieważ wyrzuca się je po jednym dniu
– soczewki dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne – soczewki takie stosuje się przez określony odcinek czasu. Stosując je należy pamiętać o regularnej pielęgnacji, przemywaniu specjalnymi płynami, przechowywaniu w specjalnym pudełku.
– soczewki do ciągłego noszenia – są to soczewki kontaktowe, których nie trzeba zdejmować przed pójściem spać. Soczewki te zwykle stosuje się przez około tydzień

Koszt soczewek

Bardzo wiele zależy, od tego jakiej firmy i jakiej klasy chce się stosować soczewki. Oczywiście im soczewki pochodzą od lepszych producentów i są nowszej generacji, tym będą więcej kosztować. Jednak oczywiście wtenczas też są lepsze i bardziej bezpieczne dla użytkownika. Jeśli zdecyduje się na większe opakowania to wtenczas też jednostkowo, zapłaci się mniej za soczewki. Czasami można znaleźć różnego rodzaju promocje znacznie obniżające cenę soczewek. Może się zdarzyć, że będzie można otrzymać soczewki na naprawdę atrakcyjnych warunkach. Można spotkać się z kosztem nawet koło 1 złotówki, co nie jest kosztem wygórowanym, ponieważ soczewki kontaktowe Wrocław są wygodniejsze od okularów.