Zalety depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest coraz chętniej wykonywanym zabiegiem, który umożliwia pozbycie się niechcianych włosków, na znacznie dłużej niż w przypadku tradycyjnych metod.

Jak wygląda zabieg?

Zacznijmy od tego, na jakiej zasadzie działa laser. Mówiąc najprościej, wiązka skoncentrowanego światła dociera do mieszków włosowych i niszczy je, dzięki czemu włosy nie mogą wyrastać.
Jego długość jest uzależniona od depilowanej powierzchni, a także od gęstości owłosienia. Przykładowo depilacja bikini, będzie trwała dłużej niż depilacja twarzy. Warto dodać, że można ją wykonywać na dowolnym obszarze ciała.

Na początku pacjent wypełnia ankietę, w której musi odpowiedzieć na temat przebytych chorób, przyjmowanych leków i ogólnego stanu zdrowia. Następnie zostaje wykonana próba laserowa i jeśli skóra zareaguje na nią prawidłowo, można przejść do zabiegu.

Jak przygotować się do depilacji laserowej?

Zazwyczaj zaleca się na dzień przed umówioną wizytą, zgolenie włosów z danej części ciała. Laser bowiem nie potrzebuje tak jak w przypadku wosku, mieć bezpośredniego kontaktu z włosem, a jedynie z mieszkiem. Sam zabieg jest bezbolesny, możliwe jest odczuwanie delikatnego dyskomfortu. W razie potrzeby zawsze można poprosić o krem znieczulający.

Istotne jest to, że przy niektórych chorobach wykonanie depilacji jest niemożliwe lub odradzane ze względów zdrowotnych. Chorobą, która wyklucza tego typu zabieg jest łuszczyca, padaczka i bliznowiec. W przypadku cukrzycy, nowotworów, czy infekcji wirusowych, bakteryjnych, bądź grzybiczych warto wcześniej skonsultować się ze specjalistą. Podobnie, jeśli chodzi o ciążę i zażywanie niektórych leków.

Utrzymywanie efektów

Ilość zabiegów zależy od grubości i koloru włosków, od których także uzależniona jest długość utrzymywania się efektów. Na pewno na kilka lat będziemy mieli spokój z goleniem, a nawet w przypadku wyrastających, pojedynczych włosków, wraz z biegiem czasu, jeden zabieg powinien je skutecznie zlikwidować.

Ważne jest aby depilacja była wykonywana pod okiem specjalisty, którego znajdziecie np. w https://proskinclinic.pl/.  Zdecydowana większość osób, która zdecydowała się skorzystać z tego typu usługi, jest zadowolona. Warto więc zaoszczędzić sobie nieco czasu i umówić na konsultację.