Piękna skóra po kwasach

Peelingi chemiczne lub peelingi kwasami to jeden z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych ostatnich lat. Regularnie wykonywane dają spektakularne efekty, przez co właśnie są doceniane w świecie kosmetycznym.

Najlepsze peelingi chemiczne

Wśród najczęściej wymienianych, a przy tym najbardziej znanych, wymienia się następujące peelingi chemiczne: peeling kwasem glikolowym, peeling kwasem TCA, kwasem migdałowym czy peeling kwasem pirogronowym. To jak intensywnie zachodzi złuszczanie skóry kwasem, zależy od rodzaju kwasu, jego stężenia oraz pH. Peeling kwasami, jeżeli jest dobrze wykonany i mamy dobrze dobrany stosowany kwas przynosi wiele pozytywnych efektów, dlatego też warto go regularnie stosować. Doświadczony kosmetolog lub kosmetyczka dobierze odpowiedni peeling kwasami do problemów skórnych.

Działanie wszystkich peelingów chemicznych jest podobne, ponieważ każdy z nich działa na zasadzie złuszczania naskórka, a jedyne różnice wynikają z głębokości złuszczania i stężenia kwasu. Peeling chemiczne, doskonale wpływają na pobudzenie skóry właściwej, a tym samym indukują syntezę kolagenu i elastyny, przez co też skóra jest bardziej napięta, ujędrniona. Doskonałym miejscem na wykonanie tego typu zabiegów jest mieszczący się w Szczecinie Instytut Enklawa (http://www.enklawa-institute.pl/zabiegi/zabiegi-na-twarz/peelingi-chemiczne). Fachowa kadra to klucz do sukcesu w walce o piękną skórę. Warto umówić się na zabieg i poprawić wygląd naszej cery na wiosnę!

Peeling chemiczny na różne problemy

Złuszczanie skóry kwasem to idealny sposób na pozbycie się wielu problemów skórnych. Każdy rodzaj peelingu chemicznego wykazuje inne działanie. I tak np. peeling kwasami o różnych stężeniach (np. kwasem glikolowym) złuszcza wszystkie warstwy naskórka, a większe stężenia (50 i 70%) sprawiają, że uzyskany efekt jest zdecydowanie silniejszy. Peelingi chemiczne określane mianem Yellow Peel (jest to złuszczająca mieszanka kwasów: glikolowego, rezorcyny i kwasu salicylowego), wykazują bardzo silne działanie stymulujące, a to wszystko dzięki zastosowaniu w nich dodatku witaminy C i kwasu retinowego w równie wysokim stężeniu. Z kolei dzięki kwasom: fitowym, kojowym i azelainowym, zapobiega się powstaniu przebarwień i usuwa już te istniejące, często nawet bardzo głębokie.