Wstydliwy problem z okolicami bikini

Z niektórymi problemami nie boimy się iść do kosmetyczki czy lekarza. Trądzik, nierówne brwi, wypadające włosy – to wszystko wiemy, że da się wyleczyć albo choć złagodzić i nie wstydzimy się o tym mówić. Istnieje jednakże jeden dość spory problem odnośnie okolic bikini…

Owłosienie w okolicach bikini

Otóż wiele kobiet wstydzi się mówić o tym, że posiada bardzo gęste i mocne owłosienie w tej okolicy. Niektórzy pomyślą zapewne, że to przecież nic wielkiego. Jednakże wówczas nie można założyć wyciętego kostiumu kąpielowego. Taki problem przeżywają też kobiety z normalnym owłosieniem łonowym – przecież jak tu kupić ładne stringi, kiedy…

Teoretycznie standardowe metody golenia powinny dać radę. Jednak warto zauważyć, że jest to dość specyficzna okolica, niestety bardzo podatna na zakażenia. Przez to przy goleniu może pojawić się zapalenie mieszków włosowych a czasem i gorsze problemy. U niektórych kobiet włoski odrastają bardzo szybko – to też pogarsza sytuację. Co z tym zrobić?

Depilacja laserowa bikini – ciekawe rozwiązanie

Warto wówczas zastanowić się nad zabiegiem laserowym. Na czym to polega? Otóż wiązka lasera generuje ciepło, które z kolei niszczy cebulkę włosa. Dzięki temu włosek już nie odrasta. Co ważne – laser nie penetruje w głąb skóry i dalej, dlatego też generalnie jest to bezpieczny zabieg. Jak to wygląda?

Na początek lekarz musi stwierdzić, czy nie ma żadnych przeciwwskazań. Co może być wśród nich? Na pewno skłonność do przebarwień, aktywne zakażenie, nowotwory, nietypowe brodawki, uszkodzenia skóry, cukrzyca typu pierwszego, choroby skóry, zaburzenia pigmentacji. Jeśli zostaniemy zakwalifikowane, to następnie lekarz wykona próbę, która pozwoli na sprawdzenie, czy nic się nie dzieje po laserze.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?

Przede wszystkim – nic nie powinno nas boleć. Niektóre kobiety opisują pewne nieprzyjemne doznania jak lekkie pieczenie, swędzenie, kłucie. Jednak generalnie nie mają one zbyt dużego natężenia. Warto jeszcze wspomnieć, że zawsze istnieje możliwość nałożenia żelu redukującego te doznania.

Sama depilacja laserowa bikini trwa od kilkunastu minut do godziny w zależności od typu owłosienia oraz wielkości obszaru, jaki poddajemy depilacji. Co ważne – jeden zabieg nie wystarcza. Ile zabiegów da dobry efekt? Tu naprawdę trudno na to pytanie odpowiedzieć, ponieważ każdy ma nieco inną tolerancję lasera i u każdej kobiety rezultat końcowy występuje po różnej ilości zabiegów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med