Jak usunąć blizny i przebarwienia na skórze?

Jeśli szukasz odpowiedniego sposobu na pozbycie się przebarwień na skórze i blizn to znalazłaś się we właściwym miejscu! Zabiegi przy użyciu Lasera frakcyjnego firmy Palomar to idealny sposób, żeby w łatwy, szybki i bezinwazyjny sposób pozbyć się przeszkadzających niedoskonałości skórnych.

Zabiegi przy użyciu lasera nie stanowią w żadnym wypadku zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej, a stanowią prostą procedurę z zakresu medycyny estetycznej, której zadaniem jest usunięcie bądź redukcja blizn, kurzych łapek, przebarwień skóry lub rozstępów. Dzięki zabiegowi przy pomocy wspomnianego wcześniej lasera skóra staje się jędrniejsza, a ujścia gruczołów łojowych rozszerzają się.

Resurfacing skóry

Resurfacing skóry, którego dokonuje się podczas zabiegu z użyciem lasera frakcyjnego to bardzo prosta metoda odmłodzenia skóry swojego ciała dzięki niezwykle prostej procedurze przygotowanej przez specjalistów. Zabieg polega na wykorzystaniu mikrowiązek światła, które zostają poprzez laser skierowane w wybrane miejsce skóry wymagające poprawy. Następnie specjalista uszkadza mikrowiązką światła wybraną partię skóry, aby doprowadzić do regeneracji tkanek, przez co miejsce po bliźnie czy przebarwieniu zastępowane jest przez nową, zdrową tkankę. Zwrócić uwagę należy na aspekt dyskomfortu pacjentów, z których mniej tolerancyjni na ból powinni zażyć lekkie środki przeciwbólowe na czas trwania procedury, a czasami nawet chwilę po jej zakończeniu. Czas trwania zabiegu z użyciem lasera to z reguły około godziny. W większości wypadków dla osiągnięcia planowanego efektu wystarczy pojedynczy zabieg, jednak w niektórych przypadkach należy przygotować się na serię od 3 do 6 zabiegów w celu zwiększenia skuteczności procedury.

Po zabiegu

Również po zabiegu należy być przygotowanym na brak natychmiastowych efektów, gdyż regenerowane miejsce na skórze będzie zaczerwienione, a delikatne strupki w miejscu wykonania zabiegu mogą się utrzymywać nawet do dwóch tygodni od przeprowadzenia procedury z laserem frakcyjnym.

Przed wykonaniem zabiegu należy umówić się na konsultację, której celem jest wywiad oraz stwierdzenie, że nie istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu. Takimi przeciwwskazaniami mogą być na przykład: stan zapalny skóry, infekcje bakteryjne lub wirusowe, skóra opalona, cukrzyca. Zabiegi wykonywane są we Wrocławiu w gabinecie Dermamed Estetica.