Pielęgnacja dojrzałej skóry od podstaw

O urodę dbamy przez całe życie. To szczególnie ważne w jego jesieni – gdy nasz organizm przestaje wytwarzać wiele substancji niezbędnych dla pięknego i zdrowego wyglądu skóry. Choć starzenia się nie można zatrzymać, da się je nieco opóźnić. W jaki sposób? Sięgając po odpowiednie kosmetyki oraz wykonując dopasowane do wieku zabiegi pielęgnacyjne.

Kosmetyka i kosmetologia to dziedziny, które w ostatnich latach rozwinęły się niezwykle intensywnie. Dziś znacznie lepiej radzimy sobie z typowymi objawami starzenia się skóry, takimi jak np. zmarszczki, utrata sprężystości naskórka, przebarwienia, przesuszenie i podrażnienia. Co ważne: odpowiednią pielęgnację można sobie zapewnić zarówno w salonie piękności, jak i w domu.

Pielęgnacja dojrzałej skóry: w domu czy w salonie piękności?

Najlepsze efekty przynosi połączenie pielęgnacji dojrzałej skóry w domu i u kosmetyczki. Oba te aspekty troski o urodę powinny się ze sobą zazębiać – to najlepsza gwarancja zadowalającego efektu estetycznego. A na jakie zabiegi postawić? Te dopasowane do potrzeb seniorek oferowane są zarówno przez salony kosmetyczne, jak i gabinety medycyny estetycznej. Wśród najbardziej typowych wymienić można m.in.: mikrodermabrazję, lifting z wykorzystaniem toksyny botulinowej (tzw. botoksu), laserowe usuwanie przebarwień i popękanych naczynek czy też zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego. Oczywiście nie ma jednej, uniwersalnej recepty na wygładzenie skóry i poprawę jej elastyczności. Odpowiedni pakiet „upiększający” eksperci zaproponują po przeanalizowaniu stanu skóry.

W jak zatroszczyć się o dojrzałą skórę w domowym zaciszu? Istotne jest przede wszystkim utrzymanie jej w dobrym zdrowiu i wyeliminowanie typowych podrażnień oraz odpowiednie nawilżenie. To ważne nie tylko dla twarzy, ale również pozostałych partii ciała – od stóp do głów. Przydatne mogą się więc okazać specjalistyczne, bardziej „medyczne” kosmetyki, takie jak choćby maść konopna TROMPETOL EXTRA, którą zamówić można np. w specjalistycznym sklepie PomoceDlaSeniora.pl.

Odpowiednie kosmetyki to podstawa

Specjalistyczne maści to oczywiście nie wszystko. Bogatą gamę kosmetyków dopasowanych do potrzeb seniorów – a zwłaszcza seniorek – można znaleźć także w ofercie drogeryjnej. Wybierając – w szczególności krem do twarzy – warto zwrócić uwagę na:

  • wskazane przez producenta przeznaczenie – kremy do cery dojrzałej, np. dla pań po 60. czy 70. roku życia mają bogatszą formułę niż te przeznaczone dla kobiet w wieku średnim czy młodych; samo wskazanie, że produkt jest „przeciwzmarszczkowy” zatem nie wystarczy;
  • skład – powinny się w nim znaleźć np. doskonale nawilżający kwas hialuronowy, kolagen, retinol (pozwalający m.in. walczyć z przebarwieniami skóry), kwasy owocowe AHA czy też peptydy regenerujące,
  • markę – w pielęgnacji cery dojrzałej nie można sobie pozwolić na kompromisy jakościowe. Im lepsze kosmetyki wybierzemy, tym wyraźniejsze będą rezultaty ich stosowania.

Domową pielęgnację cery można wzbogacić również o profesjonalne urządzenia z kategorii „beauty” – np. to do wykonywania w domu mikrodermabrazji czy do ogólnej pielęgnacji twarzy. Te dedykowane seniorkom najłatwiej znaleźć w specjalistycznych sklepach oferujących produkty dla osób w jesieni życia.