Maseczki na twarz – sprawdź zalety codziennej pielęgnacji

Tempo życia sprawia, że niekiedy zabiegi kosmetyczne schodzą na drugi plan… Codzienna pielęgnacja zabieganych kobiet polega zwykle na: oczyszczaniu cery przez płyn micelarny lub żel do mycia twarzy, nawilżaniu cery poprzez krem na dzień i na noc.

W dłuższej perspektywie czasu zabiegi te mogą nie być wystarczające. Wówczas należy sięgnąć po inną grupę kosmetyków, które stworzone są do natychmiastowego zaspokajania potrzeb każdego rodzaju cery: zanieczyszczonej czy odwodnionej. Maseczki na twarz bo o nich mowa stanowią osobny zbiór kosmetyków do pielęgnacji – natychmiast wpływając na poprawę stanu cery. Pozytywne skutki stosowania maseczek znane są od wieków, wszystko za sprawą skoncentrowanych składników. Warto dowiedzieć się jakie wybrać i jak je stosować.

Jaką maseczkę do twarzy wybrać?

Obecnie producenci maseczek prześcigają się w produkcji preparatów, które różnią się od siebie na przykład konsystencją, sposobem nakładania i zmywania, czy skierowaniem na konkretne potrzeby skóry. Do wyboru mamy między innymi maseczki oczyszczające, odblokowujące pory, liftingujące, nawilżające, regenerujące i odżywiające. Jakie wybrać dla siebie? To bardzo proste, wystarczy przyjrzeć się swojej skórze z bliska i poznać jej potrzeby. Wybór maseczki będzie taki sam jak wybór kremu do twarzy, który wybieramy pod kątem typu cery (sucha, tłusta itd.). Maseczka dzięki swojej formule posiada dużo więcej składników aktywnych, które natychmiast wpływają na np. poziom nawilżenia i wygląd naszej skóry.

Jak często nakładać maseczki do twarzy?

Ze względu na zauważalne efekty działania masek do twarzy, rodzi się pytanie jak często można je stosować. Wszystko tak naprawdę zależy od maski jaką wybieramy, ponieważ każdy producent podaje informacje z zaleceniami stosowania. Istnieją maski, które można stosować codziennie, inne 2-3 razy w tygodniu lub w zależności od potrzeb. Jednak zdania na temat częstotliwości stosowania są dość podzielone. Z jednej strony nasza skóra uwielbia nawilżanie, a z drugiej nadmierne nawadnianie skóry przez skoncentrowane środki może spowodować odwrotny efekt. Może doprowadzić to do zapychania porów i pojawienia się problemów skórnych w formie wyprysków. Inaczej jest w przypadku masek oczyszczających, które ze względu na swoje składniki mogą wysuszać skórę oraz naruszać jej barierę ochroną, wystarczy je stosować raz lub dwa razy w tygodniu. Stosując maseczki regularnie, na przykład w poniedziałki, środy i piątki, szybko poczujesz różnice i z pewnością docenisz ich działanie na swojej skórze.