Czym są korony porcelanowe i czy konieczne jest piaskowanie zębów?

Założenie koron porcelanowych, nie zawsze jest możliwe. Nie zmienia to jednak faktu, że jeśli chodzi o tego rodzaju zabieg, jest on zdecydowanie warty wdrożenia. Musimy jednak wiedzieć, że założenie koron porcelanowych, w dużej mierze wiąże się z odpowiednim przygotowaniem do tego zabiegu naszych zębów. Na co jednak powinniśmy zwrócić największą uwagę, jeśli chodzi o przygotowanie zębów do założenia koron porcelanowych? Co będzie miało dla nas w tym aspekcie największe znaczenie? Odpowiedzi na te pytania, znajdziecie państwo w naszym poniższym artykule.

Piaskowanie zębów – czy jest konieczne przy zakładaniu koron porcelanowych?

Jednym z pierwszych zabiegów, które mają na celu odpowiednie przygotowanie naszych zębów do założenia koron porcelanowych, jest wykonanie piaskowania. Szczególnie istotne jest to wówczas, kiedy na naszych zębach zgromadził się osad lub nawet kamień nazębny. Na takie zęby, nie można pod żadnym pozorem zakładać koron porcelanowych. Zęby, na które chcemy założyć korony porcelanowe, powinny być przede wszystkim zdrowe. Warto jednak zaznaczyć, że zdrowe zęby, w przypadku kiedy mówimy o nałożeniu koron porcelanowych, nie zawsze oznaczają zęby, które np. nie są ukruszone lub ułamane. Korony porcelanowe są bowiem nakładane w sytuacjach, kiedy część naszego naturalnego zęba została ukruszona, celem odbudowania zęba. Zalecane są one także w przypadku, kiedy na naszych zębach występują bardzo wyraźne przebarwienia. Nie możemy pomijać tego aspektu, jeśli mówimy o koronach porcelanowych.

Kiedy nie powinniśmy zakładać koron porcelanowych?

Jeśli chodzi o przeciwwskazania do założenia koron porcelanowych w klinice Savoydent, to z całą pewnością zaliczają się do nich zbyt zepsute zęby – np. przez próchnicę. Koron zębowych nie można też założyć, kiedy nasze zęby nie są wystarczająco dobrze osadzone, a ich ubytek jest zbyt duży. To może spowodować, że korona nie będzie się odpowiednio dobrze trzymać. Jeśli jednak będziemy wiedzieli, w jakich sytuacjach możemy założyć korony porcelanowe na zęby, nie ma co się zastanawiać. Z całą pewnością, w znaczącym stopniu poprawią one wygląd naszego uzębienia.