Odpocznij w SPA

Planując weekend lub wakacje warto wybrać się do Busko-Zdroju. Jest to miasto uzdrowiskowe w województwie świętokrzyskim. Warto także wcześniej zaplanować nocleg. Idealnym miejscem może okazać się hotel Bristol.

Luksusowy hotel

Hotel Bristol położony jest w samym centrum Busko-Zdroju. W jego sąsiedztwie znajdziemy m. in. ogród łazienkowy. Busko Zdrój słynie także z wód leczniczych siarczkowych oraz jodkowo – bromkowych. Działają one leczniczo, przeciwzapalnie, przeciwreumatycznie, odtruwająco i regeneracyjnie. Hotel Bristol zatem łączy w sobie wygodę i luksus z inwestycją we własne zdrowie. Na stronie internetowej hotelu możemy przeczytać: „to współistnienie tradycji i współczesności, harmonia pomiędzy tradycyjnymi zabiegami wykorzystującymi naturalne bogactwo Buska – Zdroju a najnowszymi technologiami w leczeniu, bazującymi na najwyższej klasy sprzęcie medycznym i rehabilitacyjnym”. Architektura secesyjna łączy z nowoczesną, dzięki czemu wnętrza mają niepowtarzalny klimat. Minimalistyczne wnętrza i unikalne dekoracje tworzą naturalną przestrzeń dla sztuki współczesnej i wydarzeń kulturalnych.

Co wyróżnia hotel Bristol?

Pobyt w hotelu Bristol pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie. Odzyskamy w nim sprawność fizyczną i zdrowie psychiczne. W hotelu znajdziemy:

 • Basen oczyszczany nanosrebrem – srebro wpływa pozytywnie na zdrowie, działa bakteriobójczo i leczniczo,
 • Jonizowane powietrze – hotel posiada elektrostatyczny oczyszczacz powietrza, dzięki temu powietrze jest nawilżone (podobne jest do tego po burzy); powietrze jest odfiltrowane ze wszystkich zanieczyszczeń w postaci pyłów, zapachów, kurzu oraz roztoczy,
 • Medical Center – uzdrowisko, w którym odzyskami siły.

Uzdrowisko Medical Center

Pracownicy uzdrowiska są wykwalifikowani i z dużym doświadczeniem. W Medical Center znajdziemy gabinety lekarskie i zabiegowe, gabinety medyczne a także salon odnowy biologicznej. Ze strony hotelu możemy się dowiedzieć, że: „podczas leczenia wykorzystujemy metody kinezyterapeutyczne, które wzmacniają i odtwarzają utracone w wyniku wypadków lub urazów funkcje narządów ruchu. Ścisła współpraca rehabilitantów i fizjoterapeutów wykonujących zabiegi z działu balneologii, fizykoterapii, hydroterapii i masażu klasycznego przekłada się na zaskakujące rezultaty leczenia przy pomocy terapii manualne (…)”. Możemy skorzystać z następujących zabiegów:

 • balneoterapii – kąpiel kwasowęglowa i siarczkowa,
 • peloidoterapii – kąpiel w zawiesinie borowinowej, zawijanie częściowe borowinowe,
 • masażu – masaż klasyczny, wibracyjny aquavibron, Hydro Jet – Wellsystem, bańkami chińskimi,
 • hydroterapii – masaż podwodny, bicze szkockie, kąpiele SPA, kąpiel piwna,
 • kinezyterapii – bieżnia antygrawitacyjna, kinezyterapia indywidualna i grupowa,
 • fizykoterapii – lampa Q.Light, lampa Lumina, fala uderzeniowa, prąd galwaniczny, jonoforeza, prądy diadynamiczne, elektrostymulacja,
 • termoterapii – kriokomora, krioterapia miejscowa, sauna fińska i parowa, biosauna,
 • medycyny manualnej,
 • inhalacji.