Najlepszy sposób na leczenie blizn potrądzikowych? Laser z technologią pikosekundową!

Blizny potrądzikowe to rodzaj niedoskonałości, z którym mamy do czynienia po przebytym trądziku. Wbrew pozorom zmagają się z nim nie tylko nastolatki, lecz także coraz większa ilość dorosłych osób, u których trądzik występuje m.in. wskutek problemów hormonalnych. Bez względu na dokładną przyczynę i wiek, w którym pojawia się trądzik, a następnie blizny potrądzikowe, to mało estetyczny ,,dodatek” do naszej urody, dlatego warto zastanowić się nad jego usunięciem. Dziś najskuteczniejszym sposobem na leczenie blizn potrądzikowych jest zdecydowanie laseroterapia – w przeciwieństwie do innych metod leczenia pozwala niekiedy pozbyć się tego problemu w całości. Decydując się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych, warto zwrócić szczególną uwagę na nowoczesne lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico dostępne w Klinice Miracki w Warszawie. Podpowiadamy, w czym tkwi sekret innowacyjnej technologii pikosekundowej!

Laserowe leczenie blizn potrądzikowych – dlaczego laser to najlepsze urządzenie?

Laseroterapia to dziś najlepszy sposób nie tylko usuwania uporczywych blizn potrądzikowych, lecz także wielu innych niedoskonałości skórnych. To przede wszystkim ze względu na wysoką skuteczność zabiegów, które pozwalają widocznie zredukować wybrane zmiany lub doprowadzić do ich całkowitego wyleczenia. Takich efektów nie są w stanie przynieść żadne inne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, np. mezoterapia czy mikrodermabrazja. Co więcej, takie metody leczenia, jak peeling czy mikrodermabrazja, w wyniku głębokiego złuszczania skóry, narażają pacjenta na ból, podrażnienia oraz długi okres rekonwalescencji. Laserowe leczenie blizn potrądzikowych pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych skutków ubocznych, w szczególności, jeśli zdecydujemy się na wykonanie tego zabiegu przy pomocy innowacyjnych laserów pikosekundowych.

Usuwanie blizn potrądzikowych laserami pikosekundowymi

Lasery pikosekundowe to obecnie najnowocześniejsze osiągnięcie laseroterapii, które pozwala bardzo skutecznie radzić sobie z problemem blizn potrądzikowych bez naruszania bariery naskórkowej i narażania pacjenta na szereg nieprzyjemnych skutków. Sekret tej nowoczesnej technologii pikosekundowej tkwi w najkrótszej wiązce laserowej liczonej w pikosekundach, która przez ograniczony kontakt ze skórą zmniejsza do minimum ryzyko przegrzania i poparzenia skóry pacjenta, a także minimalizuje ból i pozwala na jego szybki powrót do formy. Jak przyznają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie, laserowe usuwanie blizn potrądzikowych przy pomocy laserów pikosekundowych to najskuteczniejszy i najbezpieczniejszy sposób radzenia sobie z tym mankamentem urody.

Efekty laserowego usuwania blizn potrądzikowych

Dostępne w Klinice Miracki lasery pikosekundowe PicoSure i Discovery Pico pozwalają trwale i całkowicie pozbyć się blizn potrądzikowych. Oczywiście, trzeba pamiętać o tym, że dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów konieczne jest przeprowadzenie kilku zabiegów (na ogół od 3 do 5) w odstępstwach kilkutygodniowych. Blizny będą wyrównywać się stopniowo w przeciągu kilkunastu dni po każdym zabiegu. Pikosekundowa wiązka światła laserowego wnika w głębokie warstwy skóry, prowadząc do intensywnego pobudzenia skóry do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny, które będą uzupełniać braki w skórze wywołane przez blizny potrądzikowe. Dzięki temu ostateczny efekt leczenia będzie nie tylko widoczny, lecz także jak najbardziej naturalny.

Więcej informacji o laserowym leczeniu blizn potrądzikowych znajdziesz na stronie:

https://klinikamiracki.pl/zabieg/blizny-potradzikowe-pico-sure/