Biżuteria do „małej czarnej” na sylwestra

W szafie większości kobiet, wśród wielu kreacji i sukienek na różne okazje, znaleźć można co najmniej jedną „małą czarną”. Prosta i klasyczna, na pewno wielokrotnie uratowała z opresji niejedną z pań, kiedy to okazywało się, że kreacja potrzebna jest już i nie ma czasu na zakupy.

„Mała czarna” czyli jaka?

Sukienka powinna być dla kobiety, jak druga skóra. Nie może być zatem ani zbyt luźna, ani za wąska. Najważniejsze jest, by zapewniała swobodę ruchów, a dodatkowo podkreślała zalety figury i ukrywała jej mankamenty. Dlatego też nieco inaczej powinna wyglądać sukienka dla młodej kobiety, a inaczej dla starszej. Dojrzałe kobiety powinny szczególnie uważnie wybierać suknie, biorąc pod uwagę ich długość (najlepiej, aby zasłaniały kolana), dekolt (karo lub w łódkę) i długość rękawa. Tego problemu nie mają młode dziewczyny i kobiety o idealnej sylwetce. Mogą one dowolnie zaszaleć ze swoją „małą czarną”, wybierając do niej nawet bardzo zaskakujące dodatki. Dotyczy to również makijażu. Jednak im starsza kobieta, tym bardziej subtelny i delikatny makijaż, taka też powinna być biżuteria.

Jakie dodatki wybrać do „małej czarnej”, aby nadać jej charakteru?

Warto wiedzieć, że do „małej czarnej” pasują wszystkie rodzaje biżuterii, począwszy od złota, poprzez srebro, perły, a na ekstrawaganckiej biżuterii z tworzyw sztucznych skończywszy. Oczywiście wybór będzie uzależniony od charakteru imprezy, na którą się wybieramy. Na pewno sylwester jest tą imprezą, która zniesie wyjątkowo bogatą biżuterię. Trzeba jednak pamiętać, że przesada nie zawsze jest wskazana, najlepszym wyjściem jest więc wybór jednego lub dwóch rodzajów biżuterii.
* Dla młodej kobiety o idealnej sylwetce wspaniałym dodatkiem do „małej czarnej” jest duża, kolorowa, plastikowa biżuteria albo też biżuteria artystyczna. Na przegubie dłoni zaś świetnie prezentuje się bransoletka handmade ręcznie robiona.
* Panie w dojrzałym wieku również mogą założyć do swojej „małej czarnej” wyraźne bransolety handmade. Amatorki luksusowych ozdób mogą się zdecydować na bransoletkę handmade z dodatkami z ozdobnych kamieni, srebra i pereł. Miłośniczki orientu natomiast mogą założyć unikatową, ręcznie robioną biżuterię wykonaną techniką sutaszu. Warto jednak pamiętać, by wyraziste bransolety zrównoważyć delikatnymi kolczykami.
* Bardziej dojrzałym paniom zaleca się subtelną biżuterię, np. wiszące kolczyki i delikatny naszyjnik z dodatkiem szlachetnych kamieni albo perły. Również biżuteria artystyczna, założona do małej czarnej, dodaje nowego charakteru sylwestrowej kreacji.wykorzystany: