8 sposobów na to, jak się wyspać i wyglądać pięknie każdego dnia

Z pewnością obudziłaś się kiedyś ze świadomością, że to nie będzie Twój dzień. Potargane włosy, lekki ból głowy, piekące oczy – po prostu się nie wyspałaś. W tym artykule otrzymasz 8 porad, które pozwolą Ci się wysypiać tak, aby zawsze wyglądać pięknie!

1. Przestań brać tabletki na ból głowy.

Badania pokazują że tabletki przeciwbólowe mogą wpływać negatywnie na jakość naszego snu. Jeśli często boli Cię głowa, udaj się do lekarza – możliwe, że mylisz przyczynę ze skutkiem. Jeśli głowa boli Cię ze stresu, poczytaj o sposobach na jego zwalczanie – tabletki powinny być ostatecznością.

2. Ucisz chrapiącego towarzysza snu.

Głośność chrapiącej osoby może wynosić nawet 90 decybeli – tyle co działający na pełnych obrotach blender. Nawet jeśli uda Ci się skutecznie zasnąć, chrapiący towarzysz może Cię obudzić sprawiając, że się obudzisz – na przykład podczas fazy snu głębokiego, co będzie dla Ciebie bardzo nieprzyjemne. Aby zapobiec chrapaniu, należy ułożyć się na lewym boku – i taką radę powinieneś dać osobie, z którą śpisz.

3. Czy Twoje chrapanie Cię budzi?

Odpowiedzią na pytanie jak się wyspać będzie ułożenie się na lewym boku – dzięki temu język nie będzie blokował Twojego oddechu, a Ty nie będziesz chrapać!

4. Ułóż się w prawidłowej pozycji.

Kładąc się do łóżka upewnij się, że śpisz w pozycji która jest dobra dla Twojego kręgosłupa. Przede wszystkim, należy unikać spania na brzuchu. Jeśli leżenie na lewym boku wydaje Ci się niewygodne, włóż między nogi poduszkę, która zapewni dodatkowe wsparcie dla kręgosłupa.

5. Pozbądź się syndromu niespokojnych nóg.

Jeśli syndrom niespokojnych nóg zakłóca Twój sen, co wieczór wypij szklankę toniku. Zawiera on chininę, która redukuje objawy tego schorzenia i sprawia, że po jakimś czasie nie będziesz już potrzebował toniku aby objawy nie wystąpiły!

6. Noś szersze piżamy.

Jeśli cierpisz na nocne skurcze w nogach, noszenie ciasnej piżamy tylko pogorszy sytuację. Zamiast tego, wybierz szeroką i wygodną piżamę, która nie będzie ograniczać przepływu krwii przez nogi. Weź także pod uwagę, że skurcze mogą wynikać z niedoboru magnezu – jeśli występują często, pomyśl o suplementacji.

7. Śpij regularnie.

Ludzie, którzy przestrzegają sennych schematów – idą spać i wstają o podobnych godzinach – mają mniej problemów z zasypianiem i wstawaniem. Nasz organizm przystosowuje się do rytmu i lepiej reaguje, jeśli kładziemy się spać i wstajemy regularnie.

8. Polub drzemki.

Jeśli źle spałeś w nocy, zawsze możesz poratować się drzemką. Należy jednak trzymać się kilku zasad, a najważniejsza z nich brzmi – nie więcej niż 20 minut! Jeżeli przekroczysz ten czas, możesz wejść w fazę snu głębokiego co sprawi, że obudzisz się w gorszym stanie niż wtedy, kiedy zasypiałeś.