Lipotransfer, czyli jak w naturalny sposób powiększyć członka

Lipotransfer – przeszczep autologicznego tłuszczu wzbogconego o komórki macierzyste stosuje się z powodzeniem w wielu dziedzinach medycyny, również medycyny estetycznej. Jest to zabieg, który ze względu na ogromny potencjał terapeutyczny oraz wysokie bezpieczeństwo znajduje szerokie zastosowanie, również w zakresie urologii. Dzięki autologicznej tkance tłuszczowej można powiększyć członka nawet o 5 cm w obwodzie – naturalnie i bez większych wyrzeczeń.

Powiększanie członka – kwalifikacja do zabiegu

Z zabiegu powiększania penisa mogą skorzystać wszyscy mężczyźni, którzy nie są zadowoleni z obwodu i długości prącia oraz chcieliby poprawić jakość życia seksualnego. Lipotransfer pozwala na uzyskanie satysfakcjonującej poprawy w sposób małoinwazyjny, a zarazem wysoce bezpieczny, dzięki czemu może być wykonany u zdecydowanej większości pacjentów, bez względu na wiek i inne ograniczenia. Oczywiście, jak przy każdej podobnej procedurze medycznej – wyjaśnia dr Michał Janiszewski, urolog z warszawskiej Kliniki Melitus – istnieje tu pewna grupa przeciwwskazań, do której zaliczają się aktywne stany zapalne w obszarze zabiegowym, problemy z potencją, uczulenie na któryś ze składników preparatów, jak również przepuklina okołopępkowa i zaburzenia krzepnięcia krwi. W takich przypadkach wykonanie przeszczepu nie może się odbyć i musi zostać odłożone, a niekiedy całkowicie zaniechane. Inaczej jest natomiast przy często pojawiających się męskich dolegliwościach, jak stulejka czy krótkie wędzidełko – wówczas przed wykonaniem lipotransferu w Klinice Melitus po prostu umawiamy pacjenta na dodatkowy zabieg, pozwalający rozwiązać aktualne problemy.

Lipotransfer – jak w naturalny sposób powiększyć członka

Lipotransfer to zabieg z zakresu chirurgii estetycznej, jaki jest wykonywany w celu wolumetrii lub modelowania ciała. Od wielu już lat z powodzeniem korzystają z niego kobiety pragnące powiększyć piesi lub po prostu wymodelować sylwetkę. Popularność tego zabiegu opiera się przede wszystkim na wysokim bezpieczeństwie, relatywnie małej inwazyjności i bardzo zadowalających efektach. Dlatego też jego zastosowanie z roku na rok rozszerza się na kolejne gałęzie medycyny – w tym od pewnego czasu również urologię. Dzięki rozwojowi technologii, a poniekąd także zmniejszeniu tabu związanego z zabiegami estetycznymi wykonywanymi przez mężczyzn, panowie mogą tak samo jak panie korzystać z rozwoju nauki i cieszyć się w tym zakresie pełną swobodą i równouprawnieniem.

Jak już zostało wspomniane, sukces lipotransferu w medycynie opiera się na trzech skorelowanych wartościach – bezpieczeństwie, prostej procedurze i wysokiej efektywności. Bezpieczeństwo zapewnia przede wszystkim w 100% biodegradowalny materiał wykorzystywany do przeszczepu, który dzięki temu, że pochodzi z tkanek własnych pacjenta doskonale się wchłania, przynosząc wyraźną poprawę. Ponadto autologiczna tkanka tłuszczowa pobierana z brzucha jest bogatym źródłem mezenchymalnych komórek macierzystych. W tym miejscu biorczym występuje ich do 70 razy więcej niż w szpiku kostnym. A są to komórki o tyle wartościowe, że jako mezenchymalne, potrafią różnicować się w komórki tłuszczowe nowego typu. To przekłada się nie tylko na lepsze wypełnienie, ale również efekt rewitalizacji skóry, jaki jest ważny zwłaszcza przy profilaktyce przeciwstarzeniowej. Warto także zaznaczyć, że w niektórych gabinetach medycyny estetycznej, w tym na przykład w warszawskiej Klinice Melitus jest dostępny zabieg powiększania członka kwasem hialuronowym. Kwas hialuronowy to organiczny związek chemiczny, naturalnie występujący w ludzkim organizmie, odpowiadający za gęstość, jędrność i sprężystość skóry. Jego dużą zaletą jest to, że dobrze się wchłania, jest biodegradowalny, a jego fizjologiczna degradacja przebiega w sposób niespieszny i stopniowy. Stosowany przy zabiegach estetycznych usieciowany HA stymuluje fibroblasty, prowadząc do wzrostu liczby włókien kolagenowych, co podobnie jak w przypadku komórek macierzystych, przekłada się na rewitalizację skóry prącia. Kiedy w jednym zabiegu powiększania członka połączy się autologiczną tkankę tłuszczową, osocze bogatopłytkowe, komórki macierzyste i kwas hialuronowy, co wykonują specjaliści z Kliniki Melitus, wówczas uzyskuje się spotęgowanie grafu, a więc bardzo zadowalające, długotrwałe efekty.

Powiększanie penisa – procedura zabiegowa

Podczas pierwszej konsultacji z urologiem następuje kwalifikacja do zabiegu – jej podstawą jest ogólnie dobra kondycja zdrowotna, potwierdzona wynikami kilku podstawowych badań (morfologii, układu krzepnięcia, USG jamy brzusznej). Zabieg zwykle odbywa się we wcześniej ustalonym terminie. Nie trzeba się do niego specjalnie przygotowywać, choć warto pamiętać o depilacji okolic intymnych. Procedura zabiegowa może nie jest “lunchowa”, ale z pewnością nie pochłania zbyt wiele czasu. Odbywa się w trybie ambulatoryjnym i jest wykonywana w znieczuleniu miejscowym.

Lipotransfer składa się z dwóch etapów – liposukcji oraz przeszczepu tkanki. Liposukcja, a w zasadzie jej lżejsza wersja ze względu na mniejszy obszar działania, to proces pobrania materiału autologicznego od pacjenta. Jednorazowo zostaje pobrane 60-80 ml czystego tłuszczu, który następnie zostaje specjalnie przygotowany do przeszczepu. Druga część zabiegu, sam lipotransfer polega na wykonaniu 2 małych 2-3 mm nakłuć u podstawy prącia, służących do iniekcji autologicznego tłuszczu. Dzięki zastosowanemu znieczuleniu zabieg jest całkowicie bezbolesny. W jego trakcie pacjenci słuchają muzyki, rozmawiają, co świadczy tylko, że jest to procedura dobrze tolerowana i przebiegająca w sposób komfortowy – zauważa urolog z Warszawy.

Lipotransfer – efekty powiększania członka

Jak już było wspomniane, lipotransfer cechuje się niską inwazyjnością. Nacięcia przeprowadzane w trakcie zabiegu są tak małe, że goją się nie pozostawiając żadnego śladu. Poza tym samopoczucie pacjentów w pierwszych dniach po przeszczepie jest na ogół dobre i nie wiąże się z niedyspozycyjnością. Aczkolwiek wśród zaleceń pozabiegowych znajduje się rezygnacja ze wzmożonego wysiłku fizycznego oraz z kontaktów seksualnych przez 2 tygodnie. Ponadto ważna jest odpowiednia pielęgnacja, polegająca głównie na stosowaniu środków odkażających.

Efekty zabiegu widoczne są niemal od razu. Poprawa rozmiaru prącia następuje po jednym zabiegu i zwykle nie trzeba wykonywać dodatkowych sesji – choć to oczywiście kwestia indywidualna. Dzięki jednorazowemu przeszczepowi autologicznej tkanki tłuszczowej można powiększyć członka nawet o 5 cm w obwodzie w stanie relaksacji. Na rezultat wpływa wiele kwestii, w tym głównie wyjściowa budowa anatomiczna oraz jakość pobranych tkanek. Niemniej jednak rezultaty mają charakter długotrwały, ale trzeba pamiętać, że na ich trwałość w dużej mierze wpływa styl życia i sposób odżywiania się. Statystycznie, u pacjentów, którzy po przeszczepie o siebie dbali, zauważa się po 2 latach zachowanie 40-50% z uzyskanego dzięki lipotransferowi graftu.

Jeśli interesuje Cię zabieg powiększania członka przeszczepem autologicznej tkanki tłuszczowej, odwiedź strony Kliniki Melitus i umów się na wizytę!