Fototerapia laserami takimi jak Alma Harmony Pro zyskuje coraz większą popularność. Wyjaśniamy, czym jest laser, jaki ma wpływ na przebarwienia skórne i czy trzeba się jakoś przygotować do zabiegu.
Istnieje wiele różnych powodów, dla których na skórze pojawiają się przebarwienia:
- szkodliwe działanie słońca
- choroby
- wiek
- kontakt z substancjami chemicznymi i toksycznymi
- czynniki genetyczne
Zmiany pigmentacyjne mogą ograniczać się do uroczych piegów lub być rozległe i obejmować całą twarz lub ciało. Wiele zależy od podejścia, bo można z nich uczynić swój atut, jak np. modelka Winnie Harlow. Jednak niektórzy nie są w stanie się do nich przyzwyczaić.
W takim wypadku można sięgać po kremy, jednak ich skuteczność jest ograniczona. Niekiedy da się też zmniejszyć ich widoczność, rygorystycznie unikając opalania się. Jednak najskuteczniejsze są zabiegi medycyny estetycznej. Peelingi czy mikrodermabrazja mogą nieco zmniejszyć ich widoczność, ścierając stary naskórek i rozjaśniając skórę. Jeśli zmiany są trudne do usunięcia takimi metodami, można wypróbować laser, np. Alma Harmony XL Pro.
Na czym polega działanie lasera na przebarwienia?
Laser to rewolucja w świecie medycyny estetycznej. Wcześniej większość zabiegów opierała się na działaniu skalpela. Jak przyznają eksperci z Bieńkowscy Clinic z Bydgoszczy, gdzie używa się Alma Harmony Pro, od kiedy w użyciu są lasery, znacznie więcej osób pyta o możliwość poprawienia urody. – Dla wielu osób konieczność znieczulenia ogólnego i użycia skalpela to zbyt dużo. Tymczasem laser nie wymaga widocznego nacięcia czy uszkodzenia ciała. Po zabiegu można od razu iść do domu, a to też ma znaczenie. – wyjaśniają.
W przypadku nowoczesnych laserów uszkodzenia w skórze mają mikroskopijną wielkość, którą można porównać do piksela. To sprawia, że nie widać żadnych nacięć czy uszkodzeń. Laser wnika w głąb skóry, stymulując jej tkanki do odnowy. W przypadku przebarwień skóra regeneruje się już w prawidłowej formie, a jeśli przebarwienia są głębokie, to da się je przynajmniej częściowo uczynić jaśniejszymi czy mniej widocznymi.
Przed zabiegiem Alma Harmony XL Pro
Do przeciwwskazań do wykonywania zabiegu należą:
- infekcje skóry – lepiej wyleczyć je przed wizytą w gabinecie
- ciąża i karmienie piersią – skóra jest wówczas uwrażliwiona na światło, w tym światło lasera
- posiadanie implantów z metalu lub elektronicznych
- fotodermatoza
- przyjmowanie ziół i leków uwrażliwiających na światło – warto zrezygnować z nich na parę miesięcy przed zabiegiem lub skonsultować się z lekarzem
- opalenizna
Zarówno przed, jak i po zabiegu nie jest wskazane intensywne opalanie się. Schodząca skóra w miejscu zabiegu mogłaby zmniejszyć jego efektywność, a podrażnione, czerwone miejsce mogłoby się dodatkowo zaognić pod wpływem laserowych promieni. Dlatego lepiej zrezygnować z opalania się na ok. tydzień przed wizytą w gabinecie.
Co po zabiegu?
Całość trwa najwyżej pół godziny. Po zastosowaniu lasera Alma Harmony Pro można od razu wrócić do swoich zajęć. Należy więc do zabiegów tzw. lunchowych, tzn takich, które można zrobić właśnie w przerwie obiadowej. Skóra będzie jedynie lekko zaczerwieniona. Specjaliści z Bieńkowscy Clinic pracujący z laserem Alma Harmony Pro podkreślają, że konieczne jest nałożenie po wizycie w gabinecie silnego kremu przeciwsłonecznego. Zimą i przy pochmurnej pogodzie słońce nie podrażni skóry, dlatego to właśnie na sezon jesienno-zimowy umawia się najwięcej pacjentek. W przypadku zabiegów na brzuch czy inne miejsca ukryte na co dzień pod ubraniami, nie ma to tak dużego znaczenia, choć warto na pewno unikać wizyty tuż przed plażowaniem czy urlopem.
Jedna seria powinna obejmować 3-5 zabiegów. Aby uzyskać dobry efekt, można ją powtarzać w odstępach od 2 do 4 tygodni kilkukrotnie, aż widoczność przebarwień się wyraźnie zmniejszy. Pierwsze efekty pojawiają się po kilku dniach, dlatego warto umawiać się na laser Alma Harmony XL Pro na ok. tydzień przed ważnym wyjściem.
Więcej na temat cen lasera Alma Harmony Pro i przebiegu zabiegu na www.bienkowscyclinic.pl.