Kiedy skorzystać z liposukcji?

Zgrabna sylwetka, którą z dumą można eksponować na plaży, to marzenie każdej osoby, zarówno kobiety, jak i mężczyzny. Szczupła i zadbana budowa ciała to nie tylko estetyczny i atrakcyjny wygląd, to również sposób na zachowanie sprawności, lepsze samopoczucie i bardziej zadowalający stan zdrowia. Brak aktywności ruchowej i niewłaściwe nawyki żywieniowe polegające na spożywaniu zbyt dużej ilości tłuszczów i węglowodanów, przyczyniają się do odkładania na niektórych częściach ciała nadmiaru tkanki tłuszczowej. Często, jedyną możliwością jej zredukowania staje się liposukcja jednak nie daje jednoznacznej odpowiedzi, ile taka usługa kosztuje. Lipotransfer cena bywa zróżnicowana i tylko od lekarza dowiemy się, ile realnie zapłacimy.

Kiedy stosuje się zabieg?

Liposukcja może w pierwszej chwili zniechęcać do skorzystania z zabiegu. Jednak warto przeanalizować korzyści, jakie przyniesie. Zabieg jednorazowo pozbędzie się nagromadzonego przez lata problemu, co z kolei pozwoli na oszczędności finansowe poczynione na konieczności długotrwałego opłacania siłowni, zakupu sprzętu do ćwiczeń domowych oraz dodatkowych odżywek wspomagających proces odchudzania. Dlatego, w przypadku procesu określanego jako liposukcja cena nie jest wygórowana. Odsysanie tłuszczu stosuje się kiedy pewne części naszego ciała pokryte są zbyt dużym nadmiarem tkanki tłuszczowej, która wygląda nieatrakcyjnie i zaburza nam normalne, codzienne funkcjonowanie. Zabieg bywa jedyną możliwością odzyskania dawnego wyglądu, kiedy ćwiczenia i dieta nie skutkują lub nie jesteśmy w stanie w nich wytrwać. Liposukcja przeprowadzana jest miejscowo i może dotyczyć wielu części ciała, jak np. brzucha, bioder, ramion, łydek czy ud. Bywa pomocna dla tych wszystkich części ciała, które narażone są na rozrost komórek tkanki tłuszczowej.

Czy każdy może poddać się liposukcji?

Zabieg liposukcji jest bardzo skuteczny w walce z nadmiarem tłuszczu, jednak nie każdy może mu się poddać. Występowanie niektórych schorzeń eliminuje możliwość przeprowadzenia specjalistycznego odsysania tłuszczu. Lipotransferu nie przeprowadza się na osobach chorych przewlekle, przy cukrzycy, schorzeniach związanych z krzepliwością krwi, dotykających skóry, nerek, a także przy chorobach psychicznych. Możliwość przeprowadzenia odsysania tłuszczu dyskwalifikuje również palaczy. Stan zdrowia pacjenta, który zamierza poddać się zabiegowi liposukcji sprawdzany jest szczegółowymi badaniami lekarskimi, które dopiero kwalifikują do możliwości przeprowadzenia zabiegu. Dotyczą one m. in.: morfologii, badania poziomu glukozy, OB, kreatyniny, poziomu krzepnięcia krwi, elektrolitów, badania moczu czy szczepienia p/WZW B. Liposukcja cena zależy od wielu czynników, między innymi od ilości komórek tłuszczowych, zatem jeżeli chcemy wiedzieć ile wyniesie nas lipotransfer cena zostanie podana jedynie przez lekarza po dokonaniu szczegółowej analizy naszego ciała.

Więcej na temat cen zabiegów medycyny estetycznej dowiesz się na stronie http://www.lipoline.pl/cennik.html