Co na katar u niemowlaka? Bezpieczne i sprawdzone sposoby

Katar może być dla niemowlęcia bardzo męczący. Ta dolegliwość związana głównie z infekcjami wirusowymi może być jednak wyleczona z użyciem bezpiecznych i sprawdzonych sposobów. O czym warto pamiętać?

Infekcje wywołane przez wirusy dotykają nawet najmłodszych dzieci, ponieważ przenoszone są drogą kropelkową. Najczęściej katar u niemowląt przebiega bez wysokiej temperatury, ale wcale nie oznacza to, że nie jest on uciążliwy. Dziecko może być bardziej płaczliwe, może mieć mniejszy apetyt i może mieć trudności z zasypianiem. Katar u najmłodszych może być jednak zminimalizowany i szybciej wyleczony. Nie ma przy tym potrzeby stosowania mocno działających leków – najlepiej opierać się na naturalnych i sprawdzonych rozwiązaniach.

 Aspirator do oczyszczania nosa

Jednym z często wybieranych akcesoriów przy katarze u niemowląt jest aspirator. To niewielki przedmiot pozwalający na odciągnięcie nadmiaru kataru z nosa dziecka. Aspirator można zakupić w każdej aptece w niskiej cenie.

 Do wyboru są standardowe gruszki, można zakupić też aspiratory na wdech, a nawet podłączane do odkurzacza i elektryczne. Najlepiej, aby aspirator posiadał bezpieczną, miękką końcówkę, był łatwy do utrzymania w czystości oraz miał w zestawie zapasowe elementy jak końcówki, filtry.

Sól fizjologiczna i roztwór soli morskiej

Bardzo dobrym wyborem na katar u niemowląt jest również sól fizjologiczna oraz roztwór soli morskiej morska, na przykład taki jaki ma w swojej ofercie Disnemar.pl. Płyny te mają na celu rozrzedzenie wydzieliny oraz nawilżenie i regeneracje śluzówki nosa. Są przy tym całkowicie bezpieczne dla dziecka, nie powodują skutków ubocznych, ponieważ są neutralne dla organizmu.

Sól fizjologiczną i roztwór soli morskiej można aplikować w postaci kropelek do nosa lub można także zastosować ją w formie sprayu albo inhalacji. Regularne stosowanie tych płynów do nosa w trakcie choroby skraca czas jej trwania i jednocześnie zmniejsza dyskomfort u dziecka.

Disnemar to nowoczesny i bezpieczny fizjologiczny roztwór soli mineralnych o neutralnym pH, który umieszczony jest w pojemniku z nebulizatorem mikrodyfuzyjnym aplikującym delikatną mgiełkę. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: Disnemar.pl.