Jak poznać dobry sklep medyczny?

łokieć

Otwarcie własnego sklepu z wyposażeniem medycznym to dość duży wydatek. Wiele osób przy okazji sklepu otwiera również wypożyczalnię. Na polskim rynku zainteresowanie sklepami medycznymi jest bardzo duże. Oznacza to, że sklepy cieszą się popularnością i przynoszą duże zyski. Sklep medyczny to dobra inwestycja, ponieważ wiele osób potrzebuje sprzęt rehabilitacyjny. Podstawą dobrej jakości sklepu jest wysokiej jakości asortyment oraz doświadczeni sprzedawcy.

Wielkość sklepu

Sklep medyczny nie musi być duży, a optymalna powierzchnia to 20-30 m2. Znajdziemy tam podstawowe sprzęty medyczne i ortopedyczne. Pomogą one powrócić choremu do sprawności motorycznej. Dobrze jak w asortymencie sklepu będą się znajdować łóżka rehabilitacyjne i wózki inwalidzkie. Na te sprzęty potrzeba jednak większej powierzchni. Większy sklep da możliwość dokładnego obejrzenia i sprawdzenia trwałości sprzętu.

Bogata oferta sklepu

Nawet w małym sklepie możemy zmieścić wiele potrzebnych sprzętów. Na pewno nie może zabraknąć balkoników, które są wsparciem dla osób starszych lub mających problemy z chodzeniem. Balkonik zwiększy mobilność osoby chorej nie tylko w domu, ale również na spacerze. Kupując ten sprzęt, trzeba zwrócić uwagę na wysokość oraz stabilność konstrukcji. Ważnym elementem są również kule i laski, które pomogą w poruszaniu się o własnych siłach. Sprzęty powinny być wyposażone w gumowe nakładki zapobiegające ślizganiu się. Pomocne będą poduszki ortopedyczne zapewniające wysoką jakość snu. Dzięki swojej budowie dopasują się do głowy, szyi i ramion. To jedne z bardzo licznych sprzętów, które muszą się znaleźć w dobrym sklepie medycznym. Szeroka oferta sklepu zapewni dużą ilość klientów i zapewni popularność.

Profesjonalna obsługa i dobry kontakt z klientem

Sklep medyczny Kraków to bogata oferta sprzętów w atrakcyjnych cenach. Pracownicy sklepu i wypożyczalni chętnie odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące sprzętu. Pokażą również jak korzystać ze sprzętu. Doświadczeni sprzedawcy doradzą wielkość i konkretne modele sprzętu medycznego. Dzięki dobrej znajomości sprzętu będą w stanie dopasować model do konkretnego przypadku. W razie problemu z dojazdem sklep oferuje konsultację telefoniczną lub prezentację sprzętu we wskazanym miejscu, np. dom pacjenta. Sklep współpracuje również z MOPS i NFZ na podstawie podpisanych umów o zaopatrzenie w przedmioty ortopedyczne. Właściciele i pracownicy sklepu żywo interesują się środowiskiem osób niepełnosprawnych i chorych. Biorą udział w programie likwidacji barier architektonicznych.