Dobry materac piankowy: czym się charakteryzuje?

Sen pozwala na regenerację i odpoczynek organizmu podczas nocy. Dobra jakość snu jest uzależniona od wielu elementów, w tym od wielkości łóżka i jakości materaca. Wybór materaca jest zatem bardzo ważny i trzeba dopasować go do swoich potrzeb.

Jaka jest budowa materacy piankowych?

Materace piankowe są wykonane z pianki poliuteranowej, która może przyjąć kilka postaci. Producenci mogą stworzyć piankę, która różni się między sobą wielkością porów, sprężystością i elastycznością. O twardości materaca decyduje gęstość pianki. W materacach piankowych mogą znajdować się warstwy wykonane z pianki lateksowe. Ten rodzaj pianki słynie z wygodny i komfortu, który zapewnia podczas snu. Lateks jest antyalergiczny i umożliwia doskonałą wentylację. Pianka lateksowa jest wykorzystywana jako wykończenie wierzchnie w najwygodniejszych materacach.

Czemu materace piankowe są często wybierane?

Piankę wyróżnia duża plastyczność i możliwość stworzenia nieskończonej ilości rodzajów materaców. Materiał wyróżnia możliwość dowolnego łączenia. Możemy zatem stworzyć materace dopasowane do różnorodnych potrzeb. Produkty mogą być dopasowane do różnych grup klientów. Znajdziemy materace dla: sportowców, dzieci, osób dorosłych, osób o różnorodnej wadze, starszych, chorych z bólami kręgosłupa. Materace piankowe mogą być stosowane na różnych stelażach podnoszonych elektrycznie.

Wygoda i wytrzymałość

Możliwość dokładnego dobrania pianek do modelu materaca oznacza dopasowanie produktu do swojego organizmu. Pianki dopasują się do kształtu i ciężaru istotnych partii ciała takich jak łopatki, ramiona, biodra. Materiał doskonale rozkłada powierzchnię odbierania obciążenia. Dobrze dobrany materac nie jest zbyt twardy ani za miękki. Producenci oferują również materace ortopedyczne wykonane z pianki. Trwałość materaca jest uwarunkowana od jego dopasowania do ciała. Odpowiednio twardy materac nie odkształci się przez wiele lat i zapewni komfort snu.

Materace rehabilitacyjne

Główne zadanie tego rodzaju materacy to zapewnienie podparcia dla całego ciała, a szczególnie dla kręgosłupa. Zdrowa i naturalna pozycja podczas snu ma duże znaczenie dla zdrowia człowieka. Materace rehabilitacyjne docenią nie tylko osoby chore i spędzające dużo czasu w łóżku. Produkt sprawdzi się także w przypadku osób pracujących w siedzącej pozycji, czy osób narzekających na zbolałe mięśnie.

Hilding Anders: materace marzeń

Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że firma Hilding Anders tworzy materace idealne do komfortowego snu. Pianka dopasowuje się idealnie do każdego ciała, co korzystnie wpłynie na zdrowie. Wykorzystywane materiały są antyalergiczne, dlatego z oferty mogą skorzystać nawet osoby uczulone na różne tkaniny. W sklepie internetowym https://www.sleepmed.pl/ znajdziemy materace będące produktami marki prywatnej.