Depilacja rąk – skuteczne sposoby na gładkie ręce

Jak pozbyć się owłosienia, by było to efektywne i bezbolesne?

Golenie rąk

Moda na idealnie gładkie ciało wciąż postępuje. Dziś już nie tylko nogi i okolice bikini muszą być pozbawione niechcianych włosków. Coraz częściej depilacji poddawane są również ręce. Najchętniej robią to kobiety, których przedramiona pokrywają długie, ciemne i mocne włosy. Najłatwiejszym rozwiązaniem bywa tradycyjna maszynka. Jej stosowanie nie sprawia bólu, jest niedrogie i nie zajmuje dużo czasu. Zalety te jednak są tylko pozorne. Częstotliwość powtarzania czynności sprawia poważny dyskomfort. Po dobie włoski już będą nieprzyjemnie kłuły.

Jaka zatem metoda usuwania owłosienia z rąk będzie najlepsza i najbardziej skuteczna?

Metody depilacji rąk

  • Krem do depilacji – jest to sposób wygodny, lecz bezbolesny. Ten rodzaj depilacji wykonuje się dosyć szybko, nie wymaga szczególnego sprzętu, ani umiejętności, każdy może przeprowadzić taki zabieg samodzielnie. Warto jednak zwrócić uwagę, że kremy zawierają substancje chemiczne, które mogą powodować podrażnienia skóry. Przed zastosowaniem wykonaj najpierw próbę na niewielkiej powierzchni ciała. Sprawdź, czy nie dojdzie do zaczerwienienia, nieprzyjemnego szczypania, ani czy nie pojawi się wysypka. Istnieje również ryzyko, że krem nie zadziała na grube, mocne włoski. Efekt aksamitnej skóry utrzymuje się przez kilka dni do około tygodnia.
  • Depilacja woskiem – jedna z najbardziej efektywnych metod. Po wosku możesz cieszyć się gładkimi rękami przez kilka tygodni. Minusem jest niestety bolesność zabiegu. Wymaga on wysokiego progu bólowego, a przy tym należy się liczyć z podrażnieniami. Bardzo często pojawiają się czerwone krostki na skórze, które pierwszego dnia po depilacji wyglądają niezbyt estetycznie.
  • Depilator – dzięki temu urządzeniu możesz samodzielnie usuwać zbędne owłosienie z dowolnych partii ciała. Jest to rozwiązanie korzystne cenowo, a efekty utrzymują się podobnie jak przy wosku, przez kilka tygodni. Minusem jest konieczność zapuszczenia włosków do wykonania zabiegu. Bywa to kłopotliwe, szczególnie latem, kiedy chcemy odkrywać jak najwięcej, a gęste, czarne owłosienie na rękach powoduje kompleksy. Depilator to również metoda dla odpornych na ból i niezbyt dobra w przypadku delikatnej skóry, skłonnej do podrażnień. Zdarza się, że włoski usuwane za pomocą depilatora mają tendencję do wrastania.

Laserowe usuwanie włosów

Laser to metoda na pozbycie się niechcianego owłosienia, która cieszy się coraz większą popularnością. Korzystają z niej zarówno kobiety, jak i mężczyźni, którzy szukają rozwiązań jak najmniej bolesnych i najbardziej efektywnych. Wśród wielu zalet, najważniejszym jest, że po serii zabiegów, można pozbyć się włosków nawet na zawsze. Ilość wymaganych sesji może być różna w zależności od tego jak mocne są włosy i jak reagują na laser. Jego działanie uszkadza cebulkę włosową, co sprawia, że odrost z czasem staje się niemożliwy. Zabiegi należy powtarzać co 4-6 tygodni. Jest to bardzo ważne, bo zbyt długa przerwa może sprawić, że osłabiony włos zdąży się wzmocnić.

Depilacja laserowa rąk nie jest bolesna, ale może wywoływać nieprzyjemne uczucie pieczenia. Aby je zniwelować należy przed zabiegiem wykonać okłady z lodu. W przypadku rąk, czy nóg może się to jednak okazać zbędne.