Korekcja odstających uszu – dlaczego warto?

Chociaż niektóre osoby potrafią przemienić je w atut, odstające uszy dużo częściej stanowią defekt i są przyczyną kompleksów. Korekta odstających uszu to zabieg chirurgiczny, ale wyjątkowo szybki i bezpieczny. Czy warto poddać się zabiegowi korekcji odstających uszu? Naszym zdaniem tak. Przeczytaj dlaczego.

Najskuteczniejsza metoda

Problem odstających uszu zapewne towarzyszy Ci od dzieciństwa. W większości przypadków zależy to od genów, więc jeśli któryś z rodziców ma odstające uszy, wysoce prawdopodobne, że dziecko również będzie miało z tym problem. Mama zakładała Ci na głowę opaskę w nadziei, że pomoże to choć trochę zniwelować odstawanie uszu? Wiele troskliwych mam stara się w ten sposób zapobiegać odstawaniu uszu u swoich dzieci, jednak w większości przypadków domowe sposoby nie są skuteczne. Najlepszym wyjściem jest poddanie się operacji plastycznej uszu, jednak niekoniecznie w bardzo wczesnym dzieciństwie. Decyzję o korekcie odstających uszu powinien podjąć ich właściciel, bez presji otoczenia. Metoda chirurgiczna to najskuteczniejszy sposób korekcji odstających uszu – daje pewność, że defekt ten zostanie zlikwidowany całkowicie.

Bezpieczny zabieg

Przed zabiegiem korekcji odstających uszu odbywa się konsultacja z chirurgiem, podczas której przeprowadzany jest wywiad na temat stanu zdrowia i oczekiwań odnośnie przyszłego wyglądu. Takiego postępowania przed korektą uszu możesz spodziewać się w Centrum DER-MED w Krakowie i Katowicach. Mimo że plastyka uszu jest zabiegiem chirurgicznym, jest szybka, mało inwazyjna i bezbolesna (dzięki zastosowaniu znieczulenia).

Po zastosowaniu znieczulenia miejscowego, chirurg wykonuje odpowiednie dla danego pacjenta cięcia skóry i chrząstki, które umożliwiają właściwe wymodelowanie uszu i osiągnięcie oczekiwanych efektów. Po uzyskaniu zamierzonego kształtu uszu, lekarz zakłada precyzyjne szwy oraz opatrunek i, w większości przypadków, specjalną opaskę uciskową, którą pacjent musi nosić przez dłuższy czas, aby zapobiec ewentualnym odkształceniom czy naderwaniu szwów.

Łagodny przebieg rekonwalescencji

Bezpośrednio po zabiegu uszy są zaczerwienione i lekko opuchnięte, jednak po kilku dniach wszystko wraca do normy. Okres rekonwalescencji i gojenia się ran po zabiegowych przebiega łagodnie i bezboleśnie, pod warunkiem, że pacjent stosuje się do zaleceń wydanych przez lekarza. Po zabiegu korekcji odstających uszu należy przede wszystkim:

  • zrezygnować z intensywnej aktywności fizycznej,
  • stosowanie wskazanych przez lekarza leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych,
  • nosić opaskę uciskową i stabilizującą (zazwyczaj do 5 miesięcy po zabiegu należy wkładać ją na noc).

Po kilku dniach od zabiegu zdejmowane są opatrunki w postaci bandażu, a po upływie 10-14 dni lekarz usuwa niewchłanialne szwy.

Atrakcyjniejszy wygląd i koniec kompleksów

Korekcja odstających uszu wykonywana jest prawie zawsze ze względów estetycznych, dlatego jej najważniejszym efektem jest atrakcyjniejszy wygląd, a co za tym idzie: większa pewność siebie i otwartość na kontakty społeczne. Po zabiegu pacjenci pozbywają się kompleksu odstających uszu i stają się pewniejsi siebie, często decydują się również na metamorfozę fryzury oraz zmieniają swój styl ubierania się, który pozwala im na odważniejsze wyrażenie siebie. Atrakcyjny wygląd i większa pewność siebie wielu osobom pomaga również w znalezieniu drugiej połówki.

Dowiedz się więcej na temat korekcji odstających uszu na stronie Centrum DER-MED.