Attiva – innowacja i bezpieczeństwo w jednym dla pięknego i młodego wyglądu

Każdy marzy o tym, aby zachować młody i atrakcyjny wygląd na dłużej. Najczęściej lat dodaje nam utrata jędrności oraz wiotka skóra, a do tego zmarszczki i przebarwienia. To z kolei powoduje zaburzenia proporcji twarzy. Jeśli chcemy skutecznie odjąć sobie lat, warto skorzystać z zabiegu, jakim jest Attiva, który dostępny jest m.in. w Bieńkowscy Clinic w Bydgoszczy oraz Częstochowie. Dzięki niemu można poprawić napięcie oraz gęstość skóry, ale także przywrócić naturalny owal twarzy. Można powiedzieć, że Attiva to lifting bez skalpela, który daje długotrwałe efekty i jest alternatywą dla nici liftingujących. Ponadto sprawdza się nie tylko na skórze twarzy, lecz także innych częściach ciała.

Spektakularne efekty dzięki mało inwazyjnemu zabiegowi

Najważniejsze wskazania do wykonania zabiegu Attiva to:

 • wiotka skóra zarówno twarzy, jak i ciała;
 • zmarszczki;
 • rozstępy;
 • blizny;
 • tkanka tłuszczowa, która jest zlokalizowana miejscowo.

Efekty są możliwe do zobaczenia już po pierwszym zabiegu, ostateczny rezultat, który uzyskuje się w procesie przebudowy skóry, zauważalny jest po około 3 miesiącach. Można powiedzieć, że Attiva to wyjątkowy zabieg, który zatrzymuje czas, ponieważ widoczna jest poprawa elastyczności skóry, a także jej zagęszczenie oraz przebudowa. Efekty zabiegu to:

 • spłycenie blizn;
 • redukcja nadpotliwości;
 • lifting policzków, owalu twarzy, szyi, dekoltu;
 • obkurczenie podwójnego podbródka;
 • złagodzenie fałdów nosowo-wargowych;
 • likwidacja zwiotczeń na ciele, np. brzucha;
 • wzmocnienie odporności oraz kolorytu skóry;
 • lipoliza miejscowych złogów tłuszczu na twarzy i ciele;
 • stymulacja tkanek do produkcji kolagenu i elastyny;
 • redukcja lwiej zmarszczki, worków, rozstępów oraz doliny łez.

Jak przeprowadzany jest zabieg?

Zabieg Attiva to innowacyjna technologia, która wykorzystuje falę radiową monopolarną oraz bipolarną, którą wprowadza się pod skórę za pomocą kaniuli. Dzięki radiofrekwencji dochodzi do podgrzania tkanki tłuszczowej w sposób kontrolowany, a to powoduje obkurczenie włókien kolagenowych, wygładzenie skóry, rozpuszczenie tłuszczu, zmniejszenie napięcia mięśni, ale również uszkodzenie gruczołów potowych.

Taki wewnętrzny lifting skóry przeprowadzany jest przez lekarza specjalistę. Dzięki podglądowi z kamery może on kontrolować temperaturę w tkance, ale też utrzymywać temperaturę na stałym poziomie przez cały czas trwania zabiegu. Wprowadzana pod skórę kaniula ma mniejszą średnicę niż ta w popularnych zabiegach z użyciem nici liftingujących. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, czyli nasiękowym. Dzięki tej metodzie można osiągnąć lifting wiotkiej skóry z jej jednoczesnym zagęszczeniem, a poprzez to skóra staje się napięta i ujędrniona. Tak się dzieje poprzez to, że temperatura 50 stopni Celsjusza skraca włókna kolagenowe, a to daje silne napięcie skóry. Do tego do produkcji nowego kolagenu aktywowane są fibroblasty. Natomiast temperatura około 60 stopni Celsjusza pozwala na działanie na tzw. zwłóknianych tkankach, a to oznacza, że wygładza, ale też uelastycznia blizny oraz rozstępy. Jeśli użyje się temperatury 70 stopni Celsjusza, to można osiągnąć efekt redukcji tkanki tłuszczowej.

W Bieńkowscy Clinic można umówić się na wizytę w Bydgoszczy albo Częstochowie. Zabieg Attiva to doskonała metoda, która pozwala osiągnąć zadowalające efekty odmłodzenia i poprawy swojego wyglądu w bezpieczny i efektowny sposób. Wyraźna poprawa elastyczności skóry, jej przebudowa oraz zagęszczenie to tylko niektóre efekty tego zabiegu. Attiva to mało inwazyjna metoda odmładzania, która jest bezpieczna i skuteczna, ale też daje o wiele lepsze efekty niż na przykład zabieg z wykorzystaniem nici liftingujących.