Co musisz wiedzieć, zanim zrobisz tatuaż?

Tatuaż to zdecydowanie jeden z najlepszych sposobów wyrażenia siebie, swojego charakteru i pokazania części swojej historii. Trzeba pamiętać, że decyzje o ozdabianiu swojego ciała podejmowana jest na całe życie. Trzeba poważnie się zastanowić, analizując plusy i minusy danej decyzji.

  1. Upewnienie się, że jest to odpowiedni czas na tatuaż.

Mimo tego, że tatuaże można usunąć za pomocą lasera, nie można zapomnieć, że jest to proces bolesny i długotrwały, wiążący się z dużym nakładem finansowym, na który nie każdy może sobie pozwolić. Dlatego, zanim podejmie się tak poważny krok, warto zastanowić się kilkukrotnie, mając na uwadze również to, że ciało pod wpływem lat ulega zmianom. Tatuaże blakną, skóra traci swoje napięcie, przez co rozciąga się i marszczy. Nie każdy wzór na ciele będzie po tylu latach wyglądał tak samo dobrze, jak od razu po zrobieniu.

  1. Tatuaż to niepowtarzalne dzieło sztuki.

Dobry tatuator nigdy nie skopiuje wzoru 1:1. Zmieni go na potrzeby danej osoby, czy danego ciała, które ma tatuować. Stworzy coś niepowtarzalnego, wręcz unikalnego. Każdy z nich ma swój wyjątkowy i indywidualny styl, dlatego artysta, który robi przepiękne abstrakcje, niekoniecznie poradzi sobie z realistycznym portretem. Zanim nastanie moment umówienia się na wizytę, powinno się przejrzeć prace tatuatorów, poczytać opinie i na podstawie tego, podjąć decyzje. Studio tatuaży Warszawa oferuje wiele, wyspecjalizowanych tatuażystów, każdy z bogatym doświadczeniem, masą pomysłów i dużym zapałem do pracy.

  1. Opowiedzenie swojej historii.

Tatuaż jest dobrą formą opowiedzenia danej historii. Każda osoba posiada inną, niepowtarzalną historię, która definiuje tę osobę. Planując wzór, który miałby gościć na ciele, powinno się przemyśleć to, co chce się nim przekazać. Może to być rzecz, która daje siłę do ciągłej walki, wydarzenie, które ukształtowało charakter, czy mądra sentencja, którą można kierować się w życiu. Wszystko zależy indywidualnie od osoby, jednak niech to będzie dojrzała decyzja, a nie chwilowy przypływ pomysłu. To, co wizualnie ładnie wygląda i szybko przypadnie nam do gustu, potrafi w również szybki sposób się znudzić.

  1. Przygotuj się na ból.

Każda osoba na inny próg bólu. Dla jeden tatuaż w okolicy pachy nie sprawi najmniejszego problemu, zaś dla drugiej osoby ból będzie nie do wytrzymania. Igła wykonuje od 50 do nawet 3000 ukłuć na minutę, a wykonanie tatuażu trwa przeciętnie kilka godzin. Podczas takiej sesji trzeba starać się jak najbardziej równomiernie oddychać, nie napinając przy tym żadnych mięśni. Jeśli osoba mdleje na widok igły, czy krwi i zastanawia się nad zrobieniem tatuażu, odpowiedź jest tylko jedna: nic na siłę. Nie ma sensu robić czegoś, z czym wie się, że się nie podoła. Niekiedy lepiej odpuścić.

  1. Pieniądze, pieniądze i jeszcze raz pieniądze.

Tatuaż kosztuje tak jak wszystko. Nie ma najmniejszego sensu oszczędzać na nim i robić po taniości. Podejmując taką decyzję, której konsekwencje będą na całe życie, warto wydać troszkę więcej, ale mieć świadomość, że robota będzie wykonana profesjonalnie. Salon tatuaży Warszawa oferuję wysoką jakość usług. Do każdego klienta podchodzono, jest indywidualnie, a koszt tatuażu nie jest wyceniany na podstawie tego, ile czasu zajmuje jego wykonanie.

Reasumując, decyzja o wykonaniu tatuażu jest decyzją, której konsekwencje będziemy ponosić przez całe życie. Warto przemyśleć kilkukrotnie ją, niż podejmować zbyt pochopnie. Niekiedy lepiej poczekać kilka tygodni, miesięcy czy nawet lat, by być w 100% pewnym i niczego nie żałować.