Na co zwracać uwagę szukając osoby do sprzątania?

Coraz więcej ludzi decyduje się na wynajęcie osoby do sprzątania swojego mieszkania. Ciężko się temu dziwić – w nawale codziennych spraw nie starcza nam czasu na wszystko i część swoich obowiązków z chęcią przenosimy na innych. Dodatkowo, sprzątanie raczej nie należy do ulubionych czynności większości z nas. Skoro za niewielkie pieniądze można z niego praktycznie zupełnie zrezygnować – to dlaczego nie? Jednak, kiedy postanawiamy wpuścić do swojego mieszkania obcą osobę, zwłaszcza jeśli miałoby się to odbyć pod naszą nieobecność, zrozumiałe jest, że towarzyszy nam wiele obaw. Co zatem należy wziąć pod uwagę, aby móc w pełni je rozwiać?

Zaufanie

Osobę, która wchodzi do naszego mieszkania z zadaniem posprzątania go, musimy obdarzyć kredytem zaufania. Aby mieć pewność, że wywiąże się ona z niego, powinniśmy znać o niej określone informacje, a z całą pewnością rekomendacje od jej poprzednich pracodawców. Szukając dla siebie sprzątacza, nie zaszkodzi popytać znajomych, czy i oni nie korzystają już z czyichś usług. Jeśli są zadowoleni, na pewno chętnie polecą konkretnego pracownika. Kolejnym sposobem szukania osoby do sprzątania jest zerknięcie do zasobów Internetu. Obecnie funkcjonuje wiele firm sprzątających, jak i pośredniczących pomiędzy sprzątaczami a ich klientami. Znaleźć taką firmę można bardzo łatwo, wpisując w wyszukiwarce hasło „sprzątanie”, połączone z interesującym nas miastem (np. „sprzątanie warszawa). Firmom zależy na tym, aby usługi, które zapewniają, były na wysokim poziomie, więc nie mogą sobie pozwolić na pracownika niegodnego zaufania. A jeśli klient wyrazi niezadowolenie z usługi, na pewno będzie mógł liczyć na rekompensatę, czy nawet świadczenie z ubezpieczenia.

Jakość

W pracy sprzątacza ważne jest oczywiście nie tylko to, czy jest uczciwy i dyskretny, ale też to, jak pracuje. Niewątpliwie, jeśli wynajmujemy osobę do sprzątania, oczekujemy dobrze wykonanej usługi. Liczymy na to, że mieszkanie rzeczywiście będzie sprzątnięte do czysta, przynajmniej w zakresie, na jaki się umówimy. Jak w przypadku każdego rodzaju usług, tak i na rynku usług sprzątaniowych, są z pewnością lepsi i gorsi pracownicy i nie jest niczym dziwnym, że każdy z nas woli wynająć raczej tych lepszych. W tym celu również warto popytać znajomych, jak i sprawdzić opinie na przykład na tematycznych forach internetowych.

Ceny

Nikt nie lubi wydawać dużo pieniędzy, zwłaszcza jeśli może wydać mniej. Obecnie bardzo wiele osób indywidualnych oraz firm zajmuje się usługami sprzątania w Warszawie i innych większych polskich miastach. Konkurencja jest więc bardzo duża. Oczywiście, w pogoni za okazyjnie niską ceną nie należy zapominać o dwóch powyższych punktach. Wysoka jakość usługi, połączona z pełną dyskrecją i pewnością, że oddajemy mieszkanie w ręce odpowiedniej osoby, musi kosztować. Jednak nie musi kosztować bardzo dużo. Przed podjęciem decyzji, warto przejrzeć oferty kilku firm lub indywidualnych sprzątaczy i porównać je ze sobą. Na pewno jednak najważniejszą kwestią pozostaje wybór takiej osoby, którą bez obaw zaprosimy do swojego domu lub mieszkania.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem Pozamiatane: https://pozamiatane.pl/sprzatanie/warszawa