Sposoby na mocniejszą erekcję

Problemy z erekcją mogą dotknąć mężczyzny w każdym wieku. Największa ilość cierpiących na tą przypadłość to ludzie po 40 roku życia. Jednak warto wiedzieć, że libido można skutecznie podnieść, a erekcję łatwo wzmocnić. Często najlepsze okazują się domowe sposoby. Które z nich warto sprawdzić?

Problemy z libido

Problemy z libido mają osoby każdej płci. Jednak w przypadku mężczyzn wiąże się to niestety z ograniczeniem czynności seksualnych. Częste problemy z erekcją są spowodowane wieloma czynnikami. Można zaliczyć do nich na przykład:

 • niezdrowe odżywianie
 • nadmierny stres
 • choroby (problemy z krążeniem, depresja i wiele innych)
 • nadużywanie alkoholu
 • bezsenność
 • palenie papierosów

Na wiele z tych czynników mężczyzna ma wpływ. Ograniczenie używek czy zdrowe odżywianie to coś co można wprowadzić do życia codziennego. Jednak choroby lub nadmierny stres są poza zasięgiem.

Zioła na potencję

Bardzo duża część mężczyzn cierpiąca na zaburzenia erekcji korzysta z ziół, które podnoszą libido i wzmacniają wzwód. Jest to bardzo dobra alternatywa dla leków. Rośliny zażywane w odpowiedniej ilości nie powodują skutków ubocznych w organizmie. Można je nabyć w aptece lub w sklepach zielarskich. Do najczęściej wykorzystywanych należą między innymi

 • liść Damiana
 • żeń-szeń (korzeń)
 • catuaba (kora)
 • wierzbownica
 • miłorząb
 • palma (owoce)

Zioła można spożywać na wiele sposobów, jednak najpopularniejsze jest przyrządzanie gorącego naparu. Taką herbatę można pić codziennie – z pojedynczymi wyjątkami.

Dieta na poprawę libido

Niewątpliwe najlepszym rozwiązaniem wzmacniającym erekcję i poprawiającym libido jest wprowadzenie zdrowych nawyków w życiu. Jednym z nich jest zdrowa i dobrze zbilansowana dieta. Właściwe odżywianie dostarczy do organizmu odpowiednich witamin i składników odżywczych, a dzięki temu ochota na seks ulegnie znacznemu wzrostowi.

Okazuje się, że dieta oparta o dania typu fast food potrafi bardzo niekorzystnie wpłynąć na erekcję u mężczyzn –  według badań jest ona źródłem problemów z potencją u blisko 60 procent mężczyzn po 50. roku życia.

O co powinno się zadbać w diecie mając na względzie poprawę sprawności seksualnej? Przede wszystkim zdrowe tłuszcze, cynk, selen, oraz witaminy E i B6. Lepiej unikać tłuszczy powodujących zmiany miażdżycowe oraz cukrów prostych. Doskonałymi produktami, o które warto wzbogacić jadłospis są pełne kwasów Omega-3 ryby (jak na przykład łosoś), witaminowa bomba w postaci awokado, wszystkie owoce i warzywa, a także pieczywo pełnoziarniste.

Negatywny wpływ na libido ma alkohol – i to nie tylko gdy organizm jest „pod wpływem”!

Aktywność fizyczna to lepsza aktywność seksualna

Ruch to zdrowie i wie to chyba każdy. Jednak fakt, że aktywność fizyczna ma bardzo korzystny wpływ na erekcję nie jest już tak szeroko znany.

Cały sekret tkwi we wpływie ćwiczeń na organizm. Oprócz dość oczywistej poprawy kondycji i witalności wspomagają one działanie układów krążenia i oddechowego (z czego ten pierwszy ma bardzo istotny bezpośredni wpływ na potencję), a także wspomagają wydzielanie testosteronu.

Dodatkowo regularne ćwiczenia wzmagają pewność siebie – tuż po treningu mężczyźni znacznie lepiej oceniają atrakcyjność swojego ciała, a także sprawność fizyczną.

Sposobów na naturalną poprawę potencji jest sporo i nie wymagają wiele. Niektóre – takie jak ćwiczenia i dieta – wpływają pozytywnie na wiele pozostałych aspektów życia. Nie zawsze jednak da się przy ich wykorzystaniu wspomóc erekcję. W takim przypadku warto sięgnąć po farmakologiczne środki poprawiające potencję i przy ich pomocy podnieść jakość życia łóżkowego – kierujemy tutaj bezpośrednio do sklepu internetowego oraljelly-kamagra.com. Jednak pomimo bezpieczeństwa oraz skuteczności leków, zawsze najlepiej spróbować pierw naturalnych rozwiązań.