Makijaż permanentny propozycją dla zabieganych łodzianek

Każda kobieta chciałaby codziennie wyglądać nienagannie – doskonały strój i idealnie dopasowany trwały makijaż to dwa aspekty, które zabierają najwięcej czasu, nie tylko przed wielkimi wyjściami, ale także codziennie rano. O ile o ubiór musimy zadbać samodzielnie, o tyle makijaż nie musi zajmować nam czasu. Alternatywą dla codziennego domowego makijażu jest makijaż permanentny wykonywany przez kosmetologa w profesjonalnych łódzkich gabinetach kosmetycznych.

Jak wykonuje się makijaż permanentny w Łodzi?

Makijaż permanentny polega na wprowadzeniu pod skórę bezpiecznych barwników, nadających skórze odpowiedni kolor. Zabieg ten wykonuje się zazwyczaj w okolicy oczu, brwi i ust, dzięki czemu na co dzień można niemal zupełnie zrezygnować ze stosowania takich kosmetyków, jak tusz do rzęs, kredka do brwi czy kolorowa pomadka. W czasie samego zabiegu skóra jest nakłuwana drobnymi igłami, dzięki czemu uzyskuje się efekt jednolitego pokrycia danego fragmentu twarzy. Intensywność zastosowanego koloru dobiera się indywidualnie do urody danej klientki. Chodzi bowiem o to, aby makijaż sprawiał wrażenie naturalnego, a nie tworzył na twarzy sztuczną maskę. W łódzkich gabinetach kosmetycznych – https://cashmire.pl/oferta/kosmetologia/makijaz-permanentny/ – zabieg ten staje się coraz bardziej popularny, ze względu na jego bezpieczeństwo oraz trwałość – jeśli raz do roku uzupełni się barwnik, efekty mogą utrzymać się nawet do 5 lat.

Zalety i przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego

Jak każdy profesjonalny zabieg, tak też i ten trwały makijaż ma swoje zalety, ale także pewne przeciwwskazania. Zanim umówimy się na zabieg, warto udać się zatem na wcześniejszą konsultację do specjalisty zajmującego się właśnie makijażem permanentnym w Łodzi. Pomoże on dobrać najlepsze kolory i określić czy w obecnej sytuacji zabieg ten jest możliwy do wykonanie. Wśród zalet przemawiających za wykonaniem tego typu makijażu jest naturalny i natychmiastowy efekt, bezinwazyjność, co przekłada się jedynie na minimalny obrzęk (pacjentki nie potrzebują czasu na rekonwalescencję). Z jego pomocą możliwa jest także rekonstrukcja i zagęszczenie niewidocznych i rzadkich rzęs. Jeśli natomiast chodzi o przeciwwskazania to są to głównie:

  • ciąża,

  • cukrzyca,

  • przyjmowanie leków sterydowych,

  • wrażliwość na jakikolwiek składnik zastosowanych preparatów,

  • łuszczyca.

Wówczas specjalista może zapisać klientkę na bardziej odległy termin, kiedy powyższe dolegliwości nie będą się już pojawiać. Warto zdać się na opinię bardziej doświadczonej osoby, ponieważ makijaż permanentny ma podkreślać kobiecą urodę, a nie być przyczyną poważnych problemów zdrowotnych czy dermatologicznych.