Kostka Arkady w leczeniu wrastających paznokci

Zaczerwienienie i ból palca to objawy, które mogą świadczyć o występowaniu wrastającego paznokcia. Dolegliwość ta jest uciążliwa, bowiem ból utrudnia chodzenie. Czy istnieją sposoby, aby pozbyć się tej dolegliwości i sprawić, żeby problem nie powracał?

Wybierz się do podologa

W przypadku zauważenia objawów wrastania paznokci warto wybrać się do podologa. Jest to specjalista, zajmujący się zdrowiem stóp. Jeszcze do niedawna w takich wypadkach konsultowaliśmy się z lekarzem, który najczęściej zalecał zabieg chirurgiczny – częściowe lub całkowite usunięcie paznokcia. Zabieg ten wiązał się z dłuższym czasem rehabilitacji i nie dawał pewności, że dolegliwość nie będzie nawracać. Obecnie istnieją jednak inne możliwości leczenia, które pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się dolegliwości.

Metoda kostki Arkady

Kostka Arkady to urządzenie, które szybko pozwala na pozbycie się problemu wrastających paznokci. Dzięki kostce Arkady już na jednej wizycie można uzyskać zadowalający efekt.  Przy użyciu specjalnego systemu paznokieć jest podważany i ustawiony we właściwej pozycji, a następnie pozycja ta jest zabezpieczana akrylem, aby utrzymać efekt. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, zaś okres powrotu do normalnej sprawności to dwa lub trzy dni.

Klamry ortonyksyjne

Innym sposobem na pozbycie się problemu wrastających paznokci jest założenie klamry ortonyksyjne, która utrzymuje paznokieć we właściwej pozycji. Metoda ta jednak wiąże się z dłuższym czasem noszenia klamry, a osiągnięty efekt nie jest natychmiastowy.

Plastyka wałów okołopaznokciowych

Kolejną metodą leczenia wrastających paznokci jest plastyka wałów okołopaznokciowych. Wykonuje się ją w sytuacjach, w których wrastanie paznokci spowodowane jest przerostem wału okołopaznokciowego.

Wybór najlepszej metody leczenia wrastających paznokci jest decyzją podologa. Po badaniu i przeprowadzonym wywiadzie ocenia on, która z metod będzie najskuteczniejsza dla pacjenta i pozwoli na osiągnięcie planowanego efektu.