Dystrybucja wody – dostawa do domu, biura lub firmy. Sprawdź, jak to działa!

O tym, że wodę pić warto, wiadomo nie od dziś. Dorosły człowiek powinien przyjmować około dwóch litrów wody dziennie, co może wydawać się ilością sporą, szczególnie podczas robienia zakupów dla rodziny kilkuosobowej. Podobnie rzecz ma się w przypadku firmy czy biura, w których to miejscach pracuje zazwyczaj kilka do kilkudziesięciu osób. Doskonale wiadomo, że odpowiedni poziom nawodnienia poprawia samopoczucie, wpływa zatem pozytywnie także na komfort pracy. Rozwiązaniem, które ułatwi zaopatrywanie się w wodę zarówno w domu, jak i w biurze, jest dystrybucja wody. Jak to działa i dlaczego warto mieć wodę zawsze pod ręką?

Dystrybucja wody – dobry sposób na to, by mieć wodę zawsze przy sobie

Człowiek składa się w około 70% z wody. Każdego dnia tracimy nawet do kilku litrów płynów, a w upalne, letnie dni nawet więcej. Aby organizm funkcjonował prawidłowo, należy codziennie uzupełniać utraconą w wyniku aktywności wodę. Minimalną ilością, którą dorosły człowiek powinien przyjmować w ciągu dnia, są dwa litry, ilość ta jest jednak nieco różna dla każdej osoby w zależności od wzrostu i wagi. Jest to niezmiernie ważne, bo utrzymywanie odpowiedniego nawodnienia warunkuje dobre samopoczucie, energię niezbędną do wykonywania codziennych obowiązków, a także zdrowy wygląd. Szklanka wody w zasięgu ręki w ciągu dnia to coś, co powinno stać się nawykiem, niezależnie od miejsca, w którym się znajdujemy.

Dlaczego picie wody jest tak ważne?

  •         Woda bierze udział w procesie oddychania komórkowego, pomaga oczyścić organizm z toksyn oraz dostarczać komórkom tlen i substancje odżywcze,
  •         Woda przyspiesza metabolizm, bierze udział w procesach trawiennych, rozpuszcza pokarmy, pomaga również wchłaniać zbędne produkty przemiany materii,
  •         Woda zapewnia odpowiednie nawodnienie organizmu, narządów wewnętrznych oraz gałek ocznych, a także odpowiada za jędrność i gładkość skóry,
  •         Woda odpowiada za odpowiednią pracę mózgu, wspomaga procesy myślowe,
  •         Woda poprawia samopoczucie.

W przypadku, gdy odpowiednie ilości wody nie są dostarczane organizmowi, może dojść do niebezpiecznego w skutkach odwodnienia. Objawia się ono sennością, osłabieniem, bólami głowy i suchością w ustach, a w bardziej skrajnych przypadkach może dojść do omdleń. Dlatego warto pamiętać o tym, by zawsze mieć wodę w zasięgu ręki.

Dystrybucja wody mineralnej i źródlanej

Sposobem na to, by zapewnić sobie stały dostęp do płynów, jest dystrybucja wody. Dzięki temu, że jest ona zawsze pod ręka, łatwiej kontrolować spożycie wody i zachować dobre samopoczucie. Na czym polega dystrybucja wody źródlanej?

  •         Krok pierwszy to wybór wody. Możliwe jest wybranie jednej z dwóch pojemności.
  •         Kolejny krokiem jest wypełnienie odpowiedniego formularza i podanie swoich danych kontaktowych, sposobu zapłaty, a także wybór długości umowy – na 12 lub 24 miesiące.
  •         Następnie dane zostaną zweryfikowane i nastąpi kontakt z konsultantem. Na tym etapie zostaną także ustalone szczegóły, takie jak cykliczność dostaw wody oraz data pierwszej z nich.
  •         Kolejny etap to pierwsza dostawa. Kolejne zostaną zrealizowane w ustalonych terminach.

Dystrybucja wody to sposób na to, by niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu płyn był zawsze na miejscu. Niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy w biurze.