Kobiece szczegóły

Każda osoba to pewnego rodzaju skomplikowany układ różnych działań, zachowan, uwarunkowań, motywacji, to pewnego rodzaju indywidualny układ psychiki. Nie można całkowicie wejść w ludzką psychikę, nie można całkowicie i dogłębnie każdego człowieka rozgryźć, ale pewne zachowania jak najbardziej mogą być wytłumaczalne, mają swoją głęboką podstawę. My wskażemy na pewien aspekt związany z kobietą, z jej zachowaniami. Zasadniczo powiemy, że kobiety większą uwagę przykładają do takiego aspektu, jakim jest estetyka, jakim jest czystość, higiena, jakim jest wręcz doskonały wygląd.

Męskie i damskie spojrzenie

Mężczyzn czasem może denerwować fakt, iż kobieta wiele czasu spędza przed lustrem, wiele uwagi przykłada do swojego makijażu, do swojego nienagannego wyglądu, ale tak naprawdę ma to swoje bardzo głębokie uzasadnienie. Diabeł tkwi w szczegółach i takie zachowanie nie jest niczym nienaturalnym. Oczywiście można powiedzieć, że w pewnych sytuacjach mamy do czynienia z pewną przesadą, z pewnymi przesadnymi zachowaniami, aczkolwiek nie w większości przypadków. Takie zachowanie wynika z pewnej naturalnej cechy, a jest ona bezpośrednio związana z macierzyństwem. Naturalny instynkt macierzyństwa, jaki jest w każdej kobiecie, nakazuje jej właśnie zadbać o szczegóły, o wygląd, o higienę. Wszakże ma ona pewne zadanie opieki nad małym, bezbronnym, delikatnym człowiekiem i tym samym jest to pewna cecha wrodzona, która objawia się nie tylko w momencie, gdy kobieta jest w ciąży, bezpośrednio po urodzeniu dziecka, ale de facto przez całe życie.

Liczy się instynkt

To tak naprawdę jeden z aspektów pewnych zachowan, które są przejawiane zarówno przez kobiety jak i przez mężczyzn. Nikt bowiem nie zachowuje się tak, a nie inaczej bez jakiejś dogłębnej przyczyny. Wszystko ma swoje wytłumaczenie, wszystko jest ugruntowane w naszej psychice i w naszej podświadomości. Nie powinniśmy zatem zżymać się na pewne zachowania, gdyż wynikają one z pewnych naturalnych instynktów, są czymś jak najbardziej naturalnym, a to, co jest naturalne, tak naprawdę nie powinniśmy poprawiać, bo w takiej formie ma to po prostu działać.