Dlaczego szyfrowanie jest ważne i jaki komunikator oferuje taką funkcję?

Szyfrowanie znane jest od wieków, jednak na przestrzeni czasu przyjmowało różne formy. Ludzkość od zawsze chciała utrzymać pewne informacje w tajemnicy. Dzisiaj również pragniemy, aby nasza prywatność mogła być zachowana, dlatego sięgamy po godne zaufania komunikatory, które zapewniają dyskrecję oraz bezpieczeństwo.

Czym jest szyfrowanie i dlaczego warto je stosować?

Szyfrowanie oznacza przekształcenie danej treści w taki sposób, aby inne osoby nie mogły jej odczytać. Inne, czyli niepowołane. Najpopularniejszą formą przekształcania informacji jest szyfrowanie end-to-end. Stosowane jest w wielu aplikacjach, jednak czasami jest niewystarczające.

Szyfrowanie od końca do końca pozwala odczytywać wiadomości jedynie na urządzeniach nadawcy i odbiorcy. Zaimplementowano w nich specjalne klucze, które zmieniają przypadkowe znaki we w pełni zrozumiałą treść. Co więcej, szyfrowanie sprawia, że informacje nie są zapisywane na serwerze usługodawcy, dlatego nikt nie ma do nich dostępu.

Dlaczego system wiadomości nieszyfrowanych zagraża naszej prywatności?

Jeśli chodzi o nieszyfrowane treści, są one najpierw przesyłane do serwera, który je zapisuje. Dzięki temu można później je przeglądać i przeszukiwać w celu znalezienia pewnych fragmentów i nie tylko. Zabezpieczenia serwera usługodawcy mogą być jednak złamane przez przestępców, którzy uzyskają dostęp do naszych poufnych informacji. Co więcej, mogą również przez to dotrzeć do naszego adresu IP. Wyciek danych może mieć wiele konsekwencji dla użytkowników – od przejęcia kontroli nad smartfonem po kradzież własności intelektualnej oraz dostęp do kont bankowych.

Szyfrowanie to nie wszystko. Bezpieczne aplikacje oferują wiele zabezpieczeń

Szyfrowanie to podstawa działania bezpiecznych aplikacji, jednak oferują one o wiele więcej. Komunikator UseCrypt Messenger jest tutaj doskonałym przykładem. To aplikacja, która uważana jest za jedno z najlepszych narzędzi, które sprawuje ochronę nad naszymi danymi.

Aplikację wyposażono w wiele zabezpieczeń, które chronią użytkownika w sieci oraz świecie realnym. Jak? Po pierwsze, komunikator ma niezależne hasło, które zabezpiecza wiadomości nawet w sytuacji złamania kodu blokady smartfona. Po drugie, jeśli program wykryje złośliwe oprogramowanie, uniemożliwia komunikację, czyli wysyłanie wiadomości oraz wykonywanie połączeń. Po trzecie, podczas korzystania z aplikacji zapobiega ona rejestrowaniu ekranu oraz odcina innym aplikacjom dostęp do mikrofonu, kamery i głośnika.

Ponadto niezwykle przydatną opcją jest tzw. panic code, który wymazuje wszystkie konwersacje z urządzenia. Trwale usuwa nasze konto, przez co nie da się ponownie odtworzyć zapisów rozmów. Co więcej, serwery aplikacji zapewniają pełną anonimowość użytkowników, nie gromadzą żadnych danych i nie rejestrują adresu IP. Dzięki temu nikt nie może mieć dostępu do naszej korespondencji. UseCrypt Messenger to innowacja w świecie komunikacji internetowej. Dzięki niej użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie każdego dnia.

#UseCrypt #UseCryptMessenger #UseCryptOpinie