Dieta pudełkowa czy samodzielne gotowanie?

Obecnie wiele osób zastanawia się nad zakupem diety pudełkowej. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ otrzymamy gotowe zamówienie pod drzwi. Rozwiązanie oferowane przez firmy cateringowe wybierają najczęściej osoby bardzo zapracowane, które nie mają czasu na sporządzanie posiłków.

Gotowanie w domu

Dużą zaletą gotowania w domu jest niska cena i możliwość zaplanowania posiłków na cały tydzień. Dla osób, które lubią gotować oznaczać to będzie także radość z samodzielnego komponowania menu. Posiłki możemy wówczas dopasować do swoich potrzeb i ochoty w danym dniu. Gotowanie w domu ma również swoje wady, a dotyczą one głównie osób, które rzadko przebywają w domu. Zapracowani klienci na pewno docenią gotowe posiłki. Dzięki temu zaoszczędzą czas nie tylko przeznaczony na gotowanie, ale także na sprzątanie po posiłkach i zrobienie zakupów. Brak czasu na przygotowanie zbilansowanych posiłków kończy się często kupowaniem fast foodów lub wieczornym objadaniem się.

Dieta pudełkowa

Największą zaletą diety pudełkowej jest wygoda. Dzięki skorzystaniu z oferty firm cateringowych zaoszczędzimy dużo czasu, który musielibyśmy przeznaczyć na zakupy, gotowanie i wybór przepisów. Posiłki skomponowane przez dietly.pl to pewność dobrze zbilansowanej diety. Specjaliści z cateringu zadbają o odpowiednią ilość składników odżywczych. Skomponowane posiłki są bardzo różnorodne, co będzie zachęcało do przestrzegania diety. Menu jest zapakowane w wygodne pojemniki, dzięki czemu można je bez problemu zabrać do szkoły czy pracy. Klienci mają do wyboru różne warianty diet, a także kaloryczności. Każdy klient znajdzie coś dla siebie biorąc pod uwagę preferencje i zapotrzebowanie kaloryczne. Zastosowanie różnorodnych i dotąd nieznanych smaków może w pozytywny sposób zaskoczyć klienta i zniechęcić go do podjadania i słodyczy.

Catering dietetyczny dla każdego

Oferta dostępna w firmach cateringowych ciągle ulega rozszerzeniu. Na początku firmy oferowały tylko dietę odchudzającą, a z czasem rozbudowały swoje menu. Możliwe jest zamówienie diety dla diabetyków lub osób uczulonych na gluten i laktozę. W przypadku nietolerancji pokarmowych ułożenie diety to duże wyzwanie, dlatego warto zwrócić się z tym zadaniem do specjalistów. Profesjonalnie ułożona dieta będzie zbilansowana i bezpieczna dla zdrowia. W ofercie cateringowej także sportowcy znajdą coś dla siebie. Dieta dla sportowców zawiera więcej złożonych węglowodanów, które wpływają na masę ciała. Zaletą gotowej diety jest także brak konieczności liczenia kalorii i pilnowania każdego posiłku. Wystarczy regularnie spożyć menu przygotowane przez specjalistów.

Porównać cateringi można tutaj https://dietly.pl